Jednoduché saláty s lilkem na zimu. Top - 10 receptů

A pokud jsou okurky a rajčata nejčastěji sklizeny ve sklenicích v nakládané formě, pak absolutní vůdce popularity mezi konzervovanou zeleninou „Míchaná“ jsou jednoduché saláty s lilkem na zimu. Vše díky bohaté chuti a vůni hlavní zeleniny pro tento přípravek se neztrácí na pozadí ostatních ingrediencí, pouze zdůrazňuje jeho chuť.

Jednoduché saláty s lilkem na zimu

Připravit jednoduché saláty s lilkem na zimu, recepty můžete si vybrat s těmi dalšími přísadami, které se vám líbí nebo které jste na svém webu pěstovali. Například v srpnu je v postelích skutečná rozmanitost plodin, můžete sbírat nejen modrou, ale také cuketou, rajčaty, paprikou, mladou cibulkou a mrkví. Nyní zkombinujte všechny tyto komponenty do jedné nádoby a užijte si úžasnou chuť produktu.

Řekneme vám, jaké komponenty a v jakém množství budete potřebovat, pokud se rozhodnete připravit lilek na zimu. Tento recept ukazuje počet přísad na sklenici 0,7 a jejich počet můžete zvýšit v závislosti na tom, kolik litrů hotového produktu plánujete.

 • dvě středně modrá

 • jeden mladý cuketa

 • dvě střední mrkve

 • dvě velká rajčata (zralá, červená)

 • tři stroužky česneku

 • sůl podle chuti (pár sevření)

 • lžíci granulovaného cukru

 • pár polévkových lžic 9% octa

 • 50 ml libového oleje

Jednoduché saláty s lilkem na zimu. TOP - 10 receptů

Jak vidíte, sada ingrediencí je velmi skromná a salát se ukáže jako rozpočet a cenově dostupný pro každou ruskou rodinu. K předkrmu můžete přidat pikantnost přidáním chilli papriček do receptu. Okamžitě je třeba zmínit, že je třeba připravit plechovky a víčka předem, nádobu můžete sterilizovat jakýmkoli způsobem, který je pro vás vhodný, a víčka vařit po dobu 5 minut.

Nyní můžete začít připravovat zeleninu a není to vůbec obtížné, s výjimkou případů, kdy jste vzali velké množství ingrediencí, ale také to zabere hodně času.

Je důležité zvolit mladé cukety, jejich semena jsou malá, nezralá a kůže je jemná a něžná, takže se nemusí odříznout. Celá zelenina musí být nejprve důkladně omyta, odstraní z ní všechny nečistoty a poté oloupaná, pokud je to nutné, například mrkev musí být oloupána a znovu opláchnuta..

Cuketa by měla být nakrájena na středně velké kostky a vložena do hrnce, poté by měla být poslána strouhaná mrkev a lilek, který by měl být také nakrájen na kostky. Jak vidíte, tady jsme před tím nezpracovali modré, abychom se zbavili hořkosti, zdá se nám to v takových jednoduché saláty s lilkem na zimu ve sklenicích tato hořkost není vůbec patrná.

Je snadné se zbavit hořkosti, pokud posypete plátky lilku solí a necháte je v této formě půl hodiny, pak hořkost vyjde se šťávou. Pokud chcete, můžete tento krok zahrnout také do receptu..

 Jednoduché saláty s lilkem na zimu. TOP - 10 receptů

Jednoduché saláty s lilkem pro zimní krok za krokem vaření je jednoduché a přímočaré a fotografie podrobně ukazují všechny fáze vaření. Když jsou v dušené omáčce modré, cukety a mrkev, je třeba zeleninu trochu osolit a na mírném ohni vařit po dobu 20-25 minut. Poté musí být do zeleninové hmoty přidána rajčata nakrájená na plátky (pokud si přejete, můžete z ovoce odstranit kůži nebo ji nechat, nebude to mít velký vliv na konečný výsledek).

Když jsou rajčata v pánvi, přidejte k nim granulovaný cukr a na 5 minut vařte zeleninovou hmotu. Poté přidejte nakrájený česnek a dusíme ještě několik minut (asi 7) a náš salát je připraven.

Připravujeme se lilek na zimu bez sterilizace, Jakmile tedy naplníte sklenice horkým salátem, mohou být ihned zapečetěny. Doporučuje se uchovávat konzervy první den vzhůru nohama, zabalené do teplé přikrývky a poté je lze přenést na trvalé úložiště.

Jednoduché saláty s lilkem na zimu. TOP - 10 receptů

Jak vyrobit jednoduché lilkové saláty na zimu

A to je jen jeden z receptů, jak vyrobit jednoduché lilkové saláty na zimu, a samozřejmě existují i ​​další, které můžete vyzkoušet. Můžete si vybrat recepty s minimem ingrediencí, například lahodný přípravek s paprikou a bylinkami určitě ozdobí váš jídelní stůl a pro jeho přípravu potřebujeme:

 • dvě kilogramy modré

 • kilogramu pepře

 • dvě hlavy česneku

 • banda kopru a petrželky

 • pár feferonek

 • sklenici rostlinného oleje

 • 40 g hrubé soli + dvě polévkové lžíce marinády

 • čtyři polévkové lžíce octa a 1,2 litru vody

Jednoduché saláty s lilkem na zimu. TOP - 10 receptů

Vařit jednoduché saláty s lilkem na zimu bez sterilizace, zeleninová hmota musí být tepelně ošetřena, jinými slovy, dušená. Nejprve jsme nakrájeli na malé kostky, vložili do mísy a osolili lilky.

Po půl hodině se zelenina rozběhne šťávou, se kterou vyhoří hořkost, je nutné tuto šťávu vypustit a plátky lilku by měly být důkladně opláchnuty tekoucí vodou a poté trochu vytlačeny. Nyní musíme smažit kostky lilku na vysoké teplotě v rostlinném oleji..

Během smažení musí být neustále míchány, aby byly plátky na všech stranách pokryty zlatou krustou. Smažení potrvá asi 8-9 minut..

Jednoduché saláty s lilkem na zimu. TOP - 10 receptů

Lusky bulharského musí být oloupány ze semen a poté nasekány na tenké proužky. Vezměte prosím na vědomí, že pro tento recept jsou vhodné výhradně masité, velké papriky, ale tenkostěnné lusky jen zkazí chuť svačinu. Zbytek ingrediencí (byliny, chilli a česnek) musí být jemně nasekán a smíchán spolu s paprikou v misce.

Množství hořících přísad bude záviset na tom, kolik pikantní lilek ve sklenici se ukáže. Pokud chcete mírnou štiplavost, pak oloupejte chilli lusky..

Jednoduché saláty s lilkem na zimu. TOP - 10 receptů

Jednoduché saláty s lilkem na zimu rychle nebudeme vařit v pánvi, ale samostatně připravíme marinádu s octem, naplníme ji zeleninovou směsí a necháme ji pod tlakem po celý den (ideální doba je 20 hodin). Ale v případě, že nedochází k tepelnému zpracování, by se plechovky naplněné přípravkem měly umístit na sterilizaci po dobu 20 minut pro každou nádobu o objemu 1 litr.

Lilek na zimu "Vkusnotischa" bez sterilizace. Nejlepší recept krok za krokem s fotografií


Uzavřením sklenic jedním nebo druhým uchováním, tak či onak, máte trochu starosti, takže všichni členové rodiny nebo milí hosté mají rádi přípravu. Dnes vám nabídneme takový recept, o který se rozhodně nebudete bát, protože se ukáže, že je tak chutné, že okamžitě odlétá a nemá čas migrovat z plechovky na talíř. 

Vaření lilek na zimu "Vkusnotischa". Kombinace rajčat, papriky, lilku a česneku je nejúspěšnější, na co si vzpomenete. Sterilizace? Ne, není to v tomto receptu a samotný proces je poměrně snadný a rychlý. Pokud vás zaujme, připojte se k nám.

Lilek na zimu bez sterilizace

Složení:

 1. lilek - 750 g

 2. rajče - 750 ml

 3. paprika - 600 g

 4. ocet - 0,5 části sklenice

 5. cukr - 0,5 dílu sklenice

 6. mletý černý pepř - špetka

 7. sůl - 35 g

 8. rostlinný olej - 0,5 části sklenice

 9. česnek - 1 velká hlava.

Lilek na zimu bez sterilizace

Lilek na zimu "Vkusnotischa" bez sterilizace. Proces vaření

Připravíme základnu - lilek, načež je důkladně myjeme, otřete do sucha kuchyňským ručníkem. Každý lilek rozřízneme podélně, polovinu lilku ještě jednou podélně rozdělíme na 3-4 podlouhlé talíře, nyní modré rozřízneme na velké kostky. Nakrájíme plátky do mísy, posypeme hrstkou stolní soli, promícháme. V případě potřeby připravíme solný roztok - vodu a sůl a vyložíme plátky lilku do slané vody. Trváme na tom, aby modré po dobu 40 minut, poté jsme opláchnout pod tekoucí vodou, vytlačit přebytečnou tekutinu.

Lilek na zimu bez sterilizace

Oloupejte papriky ze semen, nakrájejte polovinu papriky na podlouhlé proužky nebo talíře, můžete také nakrájet papriky na velké okvětní lístky.

Lilek na zimu bez sterilizace

Rajčata připravte den předem nebo si vezměte rajčata do naší vlastní šťávy, pokud je to žádoucí, nebo nechte jeden a půl kilogramu čerstvých rajčat přes mlýnek na maso. Smíchejte rajčatovou směs s nakrájeným česnekem. Nalijte do rostlinného oleje. Rajčata posíláme na několik minut k varu.

Lilek na zimu bez sterilizace

Nyní položíme kostky lilku.

Lilek na zimu bez sterilizace

Potom do rajčatové směsi naložíme proužky sladké papriky. Podle potřeby přidejte feferonku.

Lilek na zimu bez sterilizace

Zeleninu ochutíme porcí granulovaného cukru, stolní soli, přidejte trochu mletého černého pepře na piknik. Pokud chcete, můžete přidat své oblíbené koření.

Lilek na zimu bez sterilizace

Smícháme všechny ingredience. Posíláme ji do sporáku se středním teplem, lilky vaříme půl hodiny. Kapalina by neměla příliš vařit, spíše vařit.

Lilek na zimu bez sterilizace

Odstraňujeme vzorek omáčky, pokud je vše dostatečné, nalijte do octa. Spolu s konzervačním prostředkem zeleninu zahříváme ještě několik minut.

Lilek na zimu bez sterilizace

Nádoby sterilizujeme bez problémů a předtím jsme je umyli sodou. Vařenou aromatickou rajčatovou směs balíme do lilku a pepře do sklenic.

Lilek na zimu bez sterilizace

Každou nádobu pevně utěsníme sterilním víčkem, sklenice otočíme víčkem dolů, hodíme na „kožich“ a chladíme den. Obrobek skladujeme na chladném místě.

Lilek na zimu bez sterilizace

Lilek na zimu bez sterilizace
Lilek na zimu bez sterilizace
Lilek na zimu bez sterilizace

Dobrou chuť!

Funky lilky s omáčkou Ogonyok na zimu: postupný recept s fotografií

Pokud jste milovníkem lilku, dnešní recept vyhraje vaše srdce a duši. Ve skutečnosti, i ti, kteří je v zásadě nemají rádi, se jim tato verze lilku bude líbit, je zkontrolována! Vaření lilek s omáčkou "Ogonyok" na zimu. Chutné, nemluvě - ruddy kousky lilku jsou namočeny do zajímavé kořeněné, ale ne opařující omáčky.. 

Jako sladidlo bereme přírodní pohankový med, který dává přípravku velmi zajímavou chuť. Důrazně doporučujeme, abyste se k nám připojili, takový blank musí prostě stát na polích zásobníků každé hostitelky!

lilek s omáčkou Ogonyok na zimu lilek s omáčkou Ogonyok na zimu

Složení:

 1. lilek - 750-800 g

 2. rajčata - 80 g

 3. pikantní paprika -? část lusku

 4. paprika - 250 g

 5. česnek - 1 velká hlava

 6. cibule cibule -? hlavová část

 7. med - 50 g

 8. ocet - 65 ml

 9. rostlinný olej - 50 ml

 10. sůl - 15 g.

lilek s omáčkou Ogonyok na zimu 

Poznámka: výtěžek - 750 ml blanku.

Awesome lilek s omáčkou "Spark" na zimu: Proces vaření

Nejprve připravíme lilky - myjí a utíráme vybrané modré, ořízneme ocasy na obou stranách. Pokud rozmanitost vašich malých modrých není absolutně hořká, můžete přeskočit další krok. Pro jistotu stále lijeme lilky, abychom odstranili hořkost - všechny modré rozřezáme na velké kostky, dáme do hluboké mísy, posypeme hrstkou soli, necháme dvě hodiny.

lilek s omáčkou Ogonyok na zimu 

Po uvedené době vezmeme síto, vložíme do něj modré, opláchneme pod chladnou vodou a zbavíme všechny zbytky soli. Lilek vymačkejte rukama a lehce je osušte na kuchyňském ručníku.

lilek s omáčkou Ogonyok na zimu 

Nyní můžete jít dvěma způsoby - smažením nebo pečením. U první možnosti je vše jasné - házíme lilky do pánve vyhřívané olejem, smažíme do zlatohnědi.

Pro pečení vložte všechny modré do formy, nalijte olejem, pošlete je do vyhřívané trouby na 25 minut, teplota by měla být 200 stupňů, úroveň je střední. Pokud v troubě nedochází k žádnému topnému ohřevu, po 15-20 minutách vaření otočte modré.

lilek s omáčkou Ogonyok na zimu 

Všechny výrobky připravujeme pro „lehkou“ omáčku. Myjeme loupané papriky, cibuli, česnek a malé množství rajčat, zeleninu sušíme.

lilek s omáčkou Ogonyok na zimu 

Vyhoďte všechny ingredience do mísy mixéru a několik minut pomele. Můžete také použít běžný mlýnek na maso.

lilek s omáčkou Ogonyok na zimu 

Kombinujte směs pepř-rajče s špetkou stolní soli, porcí medu a octa, vše důkladně promíchejte.

lilek s omáčkou Ogonyok na zimu 

K přípravě potřebujeme pečlivě umyté a sterilizované sklenice, takže se o tento proces postaráme den předtím, volíme sterilizační metodu individuálně pro sebe, protože je to pohodlnější.

Na dno plechovek jsme položili několik lžic omáčky a pak smažené lilky.

lilek s omáčkou Ogonyok na zimu 

Sklenici naplňujeme takovými vrstvami až na vrchol. Trochu protřepejte, aby ve sklenici nebyly žádné mezery.

lilek s omáčkou Ogonyok na zimu 

Bereme pánev s teplou vodou, kapku kusu husté tkaniny položíme na dno, položíme sklenici s prázdnou nádobou a dáme pánev na sporák. Plechovku (0,5 l) sterilizujeme do 15 minut od okamžiku, kdy se voda vaří.

lilek s omáčkou Ogonyok na zimu

Sklenice opatrně vyjměte z horké vody, okamžitě je zašroubujte a nechte je dnem vzhůru pod přikrývkou. Lilek skladujte v chladné místnosti.

lilek s omáčkou Ogonyok na zimu lilek s omáčkou Ogonyok na zimu lilek s omáčkou Ogonyok na zimu

Dobrou chuť!

Lilek salát s rýží na zimu: recept krok za krokem s fotografií

Díky sezónním výrobkům je naše zimní strava pestrá a chutná. Navíc, sešívací sklenice usnadňují život hosteskám v kuchyni. Dnes vám nabízíme univerzální přípravek, kterým může být samostatný pokrm, salát nebo doplnění masa, kotletky, karbanátky atd. Vaření lilkový salát s rýží. Salát doplňte aromatickým sezónním pepřem, malou cibulkou. Nezapomeňte představit rajče, naší možností jsou rajčata ve vlastní šťávě, můžete si vzít domácí nebo uložit. Se zaměřením na vaše vkusové preference, můžete přidat řadu koření. 

Lilek salát s rýží

Složení:

• lilek - 750 g

• rýže -? část sklenice (250 g)

• paprika - 550 g

• rajčata ve vlastní šťávě - 0,4 l 

• cibule - 320 g

•rostlinný olej - ? část sklenice (250 g)

• sůl - 30 g

• cukr - 70 g

• ocet 9% - 45 ml

• česnek - 3 hroty

• černý mletý pepř - špetka.

Lilek salát s rýží na zimu: proces vaření

Připravujeme lilek, protože by měly být vyluhovány, začneme s nimi. Lilek myjeme ve studené vodě, otřete jej kuchyňským ručníkem. Rozkrojte lilek na čtverce. Vložte lilek do hluboké nádoby, zalijeme hrst stolní soli, promícháme, necháme 1,5 - 2 hodiny. Pokud jste si jisti, že vaše blues nejsou hořké, nebo se vám podařilo získat bílé lilky, přeskočte proces posypání solí. 

Lilek salát s rýží

Papriky očistíme od semen, vnitřních měkkých oddílů, myjeme a usušíme polovinu papriky, nakrájenou na malé kostky. Odstraňte plevy z cibule, opláchněte cibuli, nasekejte na středně velké kostky. 

Lilek salát s rýží

Nakrájejte rajčata ve vlastní šťávě na libovolné kostky, nechte také rajčatovou šťávu. Pokud takový přípravek nemáte, vezměte 1,3 kg čerstvých rajčat a nasekejte je v mixéru.

Lilek salát s rýží

Nalijte polovinu rostlinného oleje do kastrolu, spusťte pepř a nakrájenou cibuli, posílejte na střední teplotu. Zeleninu nechte několik minut.

Lilek salát s rýží

Nyní představujeme rajčata v naší vlastní šťávě nebo nalijeme do vařených rajčat z čerstvých rajčat. Směs rajčete přiveďte k varu, vařte několik minut.

Lilek salát s rýží

Nalijte rýži, vše osolte správným množstvím granulovaného cukru a stolní solí, přidejte špetku mletého černého pepře. Míchejte, pokračujte ve vaření po dobu 25-30 minut. Pokud je kapalina velmi malá, přidejte do procesu trochu horké vody.. 

Lilek salát s rýží

Vraťte se na lilek, dokud se rýže nevaří. Modré kostky myjeme pod tekoucí vodou, stiskneme. Smažte modré ve zbývajícím oleji nebo pečte v troubě, předehřívejte troubu na maximum. 

Lilek salát s rýží

Do hotové rýže představujeme ruddy kousky lilku. Jemně promíchejte, aby nedošlo k poškození modré.

Lilek salát s rýží

Nalijte porci octa, vhoďte nasekaný česnek, několik minut vařte.

Lilek salát s rýží

Naplníme předem připravené sterilní sklenice naším horkým salátem. Sklenice pevně utěsníme víky, postavíme je vzhůru nohama, zabalíme přikrývkou a necháme je na jeden den. 

Lilek salát s rýží

Salát skladujeme ve sklepě nebo spíži.

Lilek salát s rýží

Lilek salát s rýží

Lilek salát s rýží

Lilek salát s rýží

Lilek salát s rýží

Lilek salát s rýží

Bon chuť k jídlu a lahodné přípravky! 

Korejský lilek. Recept s fotografií


Salát podle tohoto receptu je velmi krásný, mírně kořenitý a pikantní, dokonale se hodí jak pro běžnou rodinnou večeři (s bramborami), tak pro slavnostní stůl (s vodkou). Tento recept je dobrý, protože může být konzumován jak bezprostředně po důkladně marinované zelenině, tak v zimě jako konzervace.
Seznam produktů:
• Lilek - 2 kg-
• Červený nebo žlutý pepř (masitý) - 0,5 kg-
• Mrkev - 3 ks. (velký)-
• Cibule - 3 ks. (velký)-
• česnek - 1 hlava (velký).
Marináda:
• Sůl - 1 lžička-
• Ocet - 200 g.-
• Rostlinný olej - 250 g.-
• Cukr - 3 lžíce. lžíce-
• Mletý pepř - 1 lžíce. lžíce.

Korejský lilek

Příprava:
1) Loupejte lilky a nakrájejte je na čtyři části (bez řezání až do konce);

Korejský lilek


2) Do 2,5 litru vroucí vody přidejte 4 lžíce. lžíce soli, lilek sklopte a vařte 10 minut v kastrolu pokrytém víkem (je velmi důležité nepřepracovávat!);

Korejský lilek

3) Vypusťte vodu a ochlaďte modré-
4) Nakrájejte lilek a papriku na proužky, cibuli - do půlkroužků, nastrouhanou mrkev (v korejštině), protáhněte česnek drtičem (nastrouhejte na nejjemnějším struhadle) - promíchejte všechny ingredience;

Korejský lilek


5) Připravte si marinádu, nalijte na salát a vše důkladně promíchejte - vyjde nepopsatelná vůně)));

Korejský lilek

6) Ponechejte při pokojové teplotě po dobu dvou dnů (můžete jíst za den);

Korejský lilek

7) Nakládaný salát vložte do sklenic, sterilizujte po dobu 15–20 minut, sbalte víka.
Tento recept se připravuji už pět let, moji rodinní příslušníci a všichni hosté, bez výjimky. Doufám, že se vám to také líbí.

Korejský lilek


Dobrou chuť!

 Recept poskytnutý serg20111975

Lilek ve stylu Pavlodar. Recept s fotografií

Tento recept má všechna práva na jakýkoli regionální název, ale dostal se mi přesně jako "Lilek ve stylu Pavlodar". Recept velmi slavné a populární a složení je prakticky stejné - lilky, papriky a rajčata. Lilek se připravuje přidáním feferonek a česneku, octa, soli a cukru. Neexistuje vůbec žádný olej. Samotný proces vaření pod jakýmkoli názvem zůstává nezměněn, takže bez ohledu na to, jak nazýváte obrobek, je recept snadno rozpoznatelný. Vaření lilku je rychlé a snadné, nic není třeba smažit nebo nakládat předem, a to je také důležité - nakonec se snažíme vybrat nejméně časově náročné recepty, ale takové, že je vynikající.

Takže vařit lilek ve stylu Pavlodar, jsou vyžadovány následující složky:

2 kg šťavnatých zralých rajčat

2 kg malé ploché lilky (lepší dlouhé, ne kulaté)

1 kg sladké papriky

2-3 ks. horké papriky

3-4 hlavy česneku

1 - 2 lžíce. l. hrubá sůl se skluzavkou (podle chuti)

3 lžíce. l. cukr (podle chuti)

2 lžíce. l. ocet (9%)

Rostlinný olej se nepřidává, ale v případě potřeby můžete nalít do 0,5 šálků

Lilek ve stylu Pavlodar. Recept s fotografií

Nakrájejte rajčata a papriky na poloviny, nakrájejte velké plody na čtvrtiny. Vystřihněte stonek semeny z papriky. Pokud existují rozmazlená místa, vše jsme odřízli.

Lilek ve stylu Pavlodar. Recept s fotografií

Čistíme česnek. Odlomte ocas feferonky, rozlomte lusek na polovinu. Pokud se pepř ukáže jako velmi horký, nemusíte ho krájet, budete muset umýt nůž i krájecí desku.

Lilek ve stylu Pavlodar. Recept s fotografií

Veškerou zeleninu kroucíme v mlýnku na maso, jako při vaření domácí adjika. Přeskočte česnek a feferonky jako poslední a tak, aby kousky nezůstaly v mlýnku na maso, přeskočte několik plátků rajčete.

Lilek ve stylu Pavlodar. Recept s fotografií

Nalijeme vše do kotle, kde vaříme rajčatovou omáčku.

Lilek ve stylu Pavlodar. Recept s fotografií

Nečistíme lilek od pokožky. Rozdělili jsme je podélně na 2-4 díly, pak je rozdělili na kousky libovolné velikosti. Lze vyrobit velké nebo rozdělit na kostky.

Lilek ve stylu Pavlodar. Recept s fotografií

Dejte kroucenou zeleninu do ohně, přidejte sůl a cukr. Vařte při nízké teplotě po dobu 5 minut.

Lilek ve stylu Pavlodar. Recept s fotografií

 Položíme lilek, vaříme od chvíle varu 30-40 minut. Doba vaření závisí na tvrdosti lilku a velikosti kusů. Na konci vaření by lilek měl ztmavnout a zjemnit, ale nerozpadnout se..

Lilek ve stylu Pavlodar. Recept s fotografií

Nalijte ocet do vroucího lilku. Rozložili jsme horké na sterilizované plechovky, srolovali se. Konzervované lilky ve stylu Pavlodar připraven!

Lilek ve stylu Pavlodar. Recept s fotografií

 Odjíždíme na nápadné místo 3-4 dny, jako připravené lilek kaviár, přeskupíme ji pro uložení na chladném místě. Úspěšné mezery!

Lilek ve stylu Pavlodar. Recept s fotografií

Tip: Pokud se vám líbí pikantní občerstvení, přidejte česnek na konec, 5 minut před tím, než začnete lilky ukládat do sklenic. Dělám to jen tak, a v hotovém občerstvení se česnek cítí dobře, jeho ostrost a aroma jsou zachovány..


Podívejte se na podobné recepty

» » Jednoduché saláty s lilkem na zimu. Top - 10 receptů