Lilek se cuketou

Ve vzácné rodině se na zimu neprovádějí. Koneckonců, opravdu si chci vychutnat tato zdravá a chutná jídla za studena. A pokud se plodina pěstuje také na postelích a sklízí se vlastníma rukama, bude se toto množství zeleniny určitě chtít zachovat. Jak lze toto obrovské bohatství zlikvidovat? Spusťte malou domácí rostlinu konzervy na saláty. A pak se celé rodině dá občerstvit až do příštího léta..

Jaké recepty si vybrat? Nespěchejte na nová, moderní jídla s nedostupnými potravinami. Je lepší věnovat pozornost starým a již osvědčeným receptům. Tak jako "Zeleninový guláš se cuketou, lilek". Každý bude mít rád toto jídlo, kromě toho, že je lehký a nezatěžuje žaludek..

Lilek se cuketou

Při přípravě receptu nezapomeňte, že cuketa z lilku dává hodně šťávy. Ale se správným řezem to nemusí dát. Proto je nutné pečlivě sledovat přípravu a koordinovat se s receptem..

Recept "Dušené lilky se cuketou»Může být použit jako vynikající příloha pro masové jídlo, nebo jednoduše použit s černým chlebem jako zeleninový kaviár. Pro vaření vyberte 2 středně velké lilky a 1 cuketu. Zelenina se umývá a čistí. Dále je třeba je nakrájet na kousky, jejichž velikost závisí na druhu jídla, které chcete vařit (menší pro kaviár, větší pro přílohu). Nasekané cukety a lilky jsou rozloženy v předehřáté pánvi, ale bez oleje. Je to velmi důležité! Protože k tomu, abychom vynikli, nepotřebujeme hodně šťávy, jinak se ukáže, že to není guláš, ale polévka. Proto se do lehce dušené zeleniny přidává olej. V tomto případě nebudou vyrábět šťávu.

Lilek se cuketou

Po oleji se do zeleniny přidá jedna nakrájená cibule a jedno jemně nakrájené jablko. Miska je solená a pepřová. V případě potřeby můžete přidat zelení a dusit po dobu dalších 5 minut a převalit se do sklenic.

Lilek se cuketou

Jablka přidávají do receptu koření a chuť. Je to také neobvyklé, ale neuvěřitelně chutné. ragú s lilkem a cuketou s kousky dýně. S těmito přísadami cukety saláty na zimu může být obohacena zakysanou smetanou nebo jinými omáčkami.


Podívejte se na podobné recepty

» » Lilek se cuketou