Zelí s lilkem na zimu. Vyrábíme polotovary

Pouze pro ty, kteří milují zelí i lilek, jsou vhodné následující rostlinné přípravky - recepty "zelí s lilkem". Ukázalo se, že tento zahradní pár lze bezpečně kombinovat, bez ohledu na to, jak překvapivé se může na první pohled zdát. Vyrobí vynikající zimní svačinu! Nyní zjistíte, jak jej vařit, ale je nejlepší ho podávat s aromatickým nerafinovaným slunečnicovým olejem. Z takového přejídání a dokonce is nasekanými cibulovými kroužky se téměř nikdo nevyjde, aniž by skončil.

Zelí s lilkem na zimu. Vyrábíme polotovary

Recept přípravky na zimu ze zelí a lilek
K přípravě lahodného salátu budete potřebovat:
- 1 kg zelí,
- 1 kg lilku,
- 0,3 kg mrkve,
- 10 stroužků česneku,
- 1,5 lžíce sůl,
- 100 ml 9% octa,
- 10 černých pepřů,
- pálivá paprika podle chuti.
(Množství přidaného octu a soli lze během vaření upravit podle vašich představ.)
Pro salátový recept je nejprve připraven lilek. Zelenina, která od nich odřízne ocasy, se umístí do pánve s vroucí vodou, ve které se vaří po dobu 5 až 7 minut od okamžiku varu. Je třeba dbát na to, aby se lilek nepřevařil, ale aby zůstal mírně elastický. Poté se vařená zelenina položí do misky a ochladí se. A zatímco se ochladí, zelí se naseká co nejtenčí a převede se do velké mísy. Oloupané a umyté mrkve by měly být nastrouhány na hrubém struhadle a přidány do zelí. Česnek a feferonky se rozdrtí a nalije do zelí. V případě potřeby můžete k obrobku přidat černý pepř. Obrobek je důkladně promíchán.

Zelí s lilkem na zimu. Vyrábíme polotovary

Poté se lilky, které se ochladily, rozřežou na kostky 2 x 2 cm a rozloží se v misce s jinou zeleninou. Do salátu se přidá ocet a sůl. Znovu se smísí a po ochutnání se nakonec upraví na obsah soli a octa podle individuální chuti. Hotový salát je uložen ve sklenicích a uložen v lednici. Můžete zkusit salát za pouhý týden. Pokud budou recepty na polotovary „Zelí s lilkem na zimu“ skladovány při pokojové teplotě, pak by se sklenice před uzavřením měly asi 20-25 minut sterilizovat a poté hermeticky srolovat kovovými víčky.

Zelí s lilkem na zimu. Vyrábíme polotovary

Recept "Jak vařit zelný salát s lilkem na zimu"


V tomto salátu je lepší dát přednost lilku, přičemž je vezme v relativně větším množství než zelí. Takže pro salát budete potřebovat:
- 1 kg zelí,

- 3 kg lilku,
- 0,2 kg mrkve,
- 150 g zelené,
- 0,3 kg cibule,
- 100 ml slunečnicového oleje.
Oloupaná mrkev, cibule a zelenina musí být nařezány a naloženy dohromady v rostlinném oleji. Zelí nakrájejte jemně, nalijte vroucí vodu a nechte vychladnout. Poté musí být voda vypuštěna a zelí musí být vytlačeno a smícháno s opečenou zeleninou a musí být přidána sůl. Celý lilek se máčí ve vroucí slané vodě (1 polévková lžíce soli na 1 litr vody) a vaří se déle než 3-5 minut. Poté se voda z lilku vypustí a rozřeže na vhodné kousky a přenese se do zbytku zeleniny. Připravená směs se pevně umístí do velké skleněné nádoby se širokým hrdlem nebo smaltovanou pánví, pokryje se čistým hadříkem a na horní stranu se umístí útlak. Následující den by se na povrchu obrobku měla objevit šťáva, pokud k tomu nedojde, měla by se zvýšit váha útlaku. Připraveno zelný salát na zimu s lilkem je připraven k připravenosti a uložen na chladném místě.

Zelí s lilkem na zimu. Vyrábíme polotovary

Recept "Zelí s lilkem na zimu"


Salát kromě hlavních dvou zeleninových přísad obsahuje i další zeleninu. Bohatost zeleniny má velký vliv na konečnou chuť přípravku, díky čemuž je rozmanitější a zajímavější. Salát si můžete připravit z následujících produktů:
- 1 kg zelí,
- 2 kg lilku,
- 0,7 - 0,8 kg mrkve,
- 4-5 paprik,
- 0,1 kg česneku,
- 500 ml slunečnicového oleje,
- 1,5 lžíce sůl,
- 150 g cukru,
- 200 - 250 ml 6% octa,
- bylinky a koření podle chuti.
Lilek se nakrájí na dlouhé proužky a vaří se 10 minut ve vroucí solance vyrobené z 1 litru vody a 200 g soli. Nakrájejte zelí jemně. Oloupané a umyté mrkve - rošt pro korejskou mrkev. Sladké papriky se nakrájejí na proužky. Česnek a bylinky jsou nasekané. Vařené lilky se smíchají se zbytkem zeleniny a přidá se k nim cukr, sůl, ocet a slunečnicový olej. Salát je míchán a umístěn na 2 dny do lednice, aby byl vyluhován, namočený v koření a dozrávání. Po 2 dnech se musí položit do skleněných nádob a sterilizovat po dobu 20–25 minut ve vroucí vodě, poté se obrobek uzavře..

Zelí s lilkem na zimu. Vyrábíme polotovary

Zelí a lilek salát recept na zimu
Nudné zimní saláty z rajčat a okurek dokonale nahradí následující recept. Obsahuje také již zmiňovaná rajčata. Ale společně se zelím získají zcela jinou chuť. Seznam složek přípravku je následující:
- 2 kg zelí,
- 2 kg lilku,
- 2 kg rajčat,
- 1 kg cibule,
- 1 kg mrkve,
- 200 ml octa 9%,
- 500 ml slunečnicového oleje,
- mletý černý pepř a sůl podle chuti.
Veškerá tato zelenina pro přípravu salátu se promyje, vysuší a v případě potřeby vyčistí. Poté se nakrájejí na malé kostky, smíchají se dohromady a přenesou se do hrnce. Zelenina se nalije slunečnicovým olejem a duší se po dobu 40 minut na mírném ohni a občas se salát míchá. Po dokončení dušení přidejte 9% ocet, sůl, černý pepř a cukr, pokud je to nutné (po kontrolním vzorku). Salát by měl několik minut vařit a měl by být odstraněn z tepla a okamžitě horký přenesen do sterilizovaných sklenic a srolovaný. Před ochlazením by měla být konzervace zabalena do přikrývky. Salát je uložen jako „Kysané zelí s mrkví", Na chladném místě.

Zelí s lilkem na zimu. Vyrábíme polotovary

V receptech „Jak vařit zelí s lilkem na zimu“ můžete podle názoru kulinářského specialisty bezpečně přidat pomocné a nové ingredience: petržel, kopr nebo bazalku, oregano atd. Můžete také vyzkoušet, co se stane, pokud vložíte sušené italské byliny nebo nalijete místo marinády nebo okurky, rajčatová omáčka. Zelí s lilkem na zimu bude v každém případě velmi chutné!
Podívejte se na podobné recepty

» » Zelí s lilkem na zimu. Vyrábíme polotovary