Kaviár lilku

Pamatujte, jak ve slavném filmu - “zámořský lilek kaviár", Takže je to pro ně" v zámoří ", ale pro nás nejvíce, že ani jeden není náš skutečný drahý.

Tento vynikající domácí snack bar byl již dlouho zařazen do seznamu nejoblíbenějších pokrmů pro zadávání zakázek a usadil se tam. Proto, pokud máte takovou příležitost, nezapomeňte připravit další sklenici tohoto zámořského jedu a my vám s tím pomůžeme..

lilek kaviár na talíři

tak, lilek kaviár - recept.

Složení:

lilek - 3 kg,

paprika - 300 g,

cibule - 300 g,

rajčata - 300 g,

koriandr, petržel nebo bazalka,

česnek - 12-14 hřebíčku,

rostlinný olej - ~ 100 ml,

cukr - podle chuti,

sůl,

pepř

Způsob vaření:

Nejprve by lilek měl být pečen v troubě, poté mírně ochlazen a oloupán. Zbývající maso modré, nasekané nožem, ne velmi jemně.

Oloupejte cibuli a jemně nasekejte. Pepř, omýt, oloupat, bez semen a nakrájet na malé kostky. Rajčata, mytí, loupání a strouhání nebo mletí, jako v případě vaření adjiki.

Poté ve speciálním hrnci se silným dnem zahřejte rostlinný olej, vložte do něj cibuli a smažte asi 2 minuty. Pak přidejte papriku, smažte ji po dobu 5 minut a přidejte nastrouhaná rajčata, vše důkladně promíchejte a vařte na mírném ohni po dobu 5 minut.

Poté k dušené zelenině musíte přidat lilek, česnek, koření a byliny a vše společně smíchat za občasného míchání po dobu 7-10 minut, dokud se zcela nevaří..

lilek kaviár

Uspořádejte horký kaviár do sklenic a odešlete ke sterilizaci. Sterilizujte po dobu 10-15 minut a poté plechovky uzavřete.

Kaviár lilku je uložen podobně squashový kaviár, na chladném místě.


Podívejte se na podobné recepty

» » Kaviár lilku