Konzervování zelených rajčat

Konzervování rajče provádí se nejen s zralým, šťavnatým červeným ovocem. Neobvykle chutné a pestřejší vaření konzervování zelených rajčat. Hustá, světle zelená rajčata s lehce kyselou chutí se válí podle řady receptů. Poměrně často jsou nezralá rajčata kombinována s mrkví, paprikou, zelím, jablky - a jsou také plněna a zpracovávána na zimní salát.

Konzervování zelených rajčat

Nejpopulárnější Recept na konzervování zelených rajčat moření vyžaduje takové produkty na 1 kg zelených rajčat:

  • celer:
  • petržel;
  • kopr;
  • česnek;
  • paprika paprika;
  • sůl.

Rajčata (malá) se promyjí studenou vodou a vypustí. V samostatném hrnci přiveďte k varu tři šálky vody. Vložte celer, petržel a vařte 5 minut. Poté se zelení odstraní a ochladí se. Do vývaru se přidá sůl. Pažitka je rozdělena do 4 částí. Pepřové lusky se rozříznou na polovinu podélně a zbaví se semen - poté se nakrájí na malé kousky. Sterilizované sklenice se plní rajčaty, koprem, celerem, petrželkou, česnekem, červenou paprikou a bobkovým listem. Banky jsou naplněny teplým (60 ° C) 8% solankou, srolovány a umístěny na chladné místo. Rajčata budou připravena asi za 1,5 až 2 týdny.

Konzervování zelených rajčat

Zárukou dlouhodobého skladování konzervace je stupeň sterilizace plechovek. Jsou sterilizovány při teplotě 100 ° C a každé nádobě po určitou dobu:

- půllitrové plechovky - 8 minut;

- litr - 10;

- tři litry - 12.

Konzervování zelených rajčat

U zelených rajčat můžete použít recept „Nakládané plátky rajčat. Recept s fotografií„Nebo je osolte. Ukázalo se, že jsou docela elastické. A stupeň slanosti lze upravit solným roztokem.


Podívejte se na podobné recepty

» » Konzervování zelených rajčat