Konzervování rajče

Dlouho očekávané léto nám přináší spoustu užitečných věcí. Zelenina, kořenové plodiny a zelenina dozrávají v zahradních postelích. A je čas na moření, solení a konzervování na zimu. Koneckonců, opravdu si chcete v chladném období vychutnat šťavnatá rajčata, křupavé okurky a úžasně chutné lecho. Rajčata bohatá na vitamíny C, B1, PP a karoten se nejlépe konzervují. Zmrazování zeleniny není to pro ně vhodné, protože se většinou skládají z vody a při odmrazování se jednoduše plazí.

Konzervování rajče

Konzervování rajčatových receptů jsou četné. Mohou být vyrobeny ve vlastní šťávě, pokryté plnými bylinkami a kořeny, které jsou zalité rajčatovou šťávou. Můžete také použít „Recepty s fotografiemi. Nakládaná rajčata". Tato zelenina je nenáročná. Při konzervování můžete obejít bez sterilizace, ale pečlivě vybrat rajčata.

Konzervování rajče

Zapojení rajčat za tepla vyžaduje asi 1,7 až 2 kg čerstvých rajčat na 3 litrovou plechovku. Rajčata jsou vhodná pro jakoukoli splatnost. Konzervování rajčat se provádí takto:

  1. Parní sterilizované nádoby se nejprve naplní kořením - poté se rajčata pevně zabalí.
  2. Naplněné plechovky by měly být naplněny vodou zahřátou na 50 až 60 ° C, zakryty švy víčky ošetřenými vroucí vodou a udržovány po dobu 5-10 minut.
  3. Poté se voda vypustí z nádoby, zahřeje se na 70 až 80 ° C, znovu se nalije do rajčat a znovu se zakryjí víčkem. Sklenici lze zabalit do ručníku.
  4. Po 7 až 10 minutách se voda opět vypustí a potřetí se plechovky naplní solankou zahřátou na 90 ° C. Solný roztok se připravuje v množství přibližně 50 g soli na litr vody.
  5. Sklenice naplněné solankou s rajčaty a kořením se hermeticky stočí a zchladí.

Konzervování rajče

Podle tohoto receptu můžete připravit sortiment: konzervování rajčat a okurek s cibulkou a paprikou.

Obvykle konzervování zelených rajčat kombinovat s jinou zeleninou. Zelená rajčata plněná směsí mrkve, pastinky, celeru, petrželky a česneku se solí - nebo jednoduše zkvašená.


Podívejte se na podobné recepty

» » Konzervování rajče