Zimní salát ze zelených rajčat bez sterilizace - jak vařit chutná zelená rajčata na zimu.

Zimní salát ze zelených rajčat bez sterilizace

Naše sklizeň zelených nezralých rajčat se sezónní zeleninou je další možností pro přípravu lahodného salátu na zimu. Je snadné ho vařit i pro mladé začínající hospodyňky. Vše, co potřebujete, je připravit správné produkty a neodchylovat se od technologie uvedené v receptu..

Složení: zelená rajčata, Bobkový list, mrkev, slunečnicový olej, cibule, cukr, sůl, ocet, černé pepře


Můžeme tedy připravit zimní salát ze zelených rajčat, pokud jsou k dispozici: nezralá rajčata - 3 kg, pomerančová mrkev - 1,5 kg, bílá cibule - 1,5 kg.

Jak připravit zelená rajčata na zimu s lahodným salátem.

Zelená rajčata

Vždycky jsem nakrájel zeleninu na tenké plátky, nejlépe stejného tvaru.

Poté je posypeme solí (stačí 100 g), jemně zamícháme v hrnci a přikryjeme ubrouskem.

O deset až dvanáct hodin později, když se pod zeleninou objeví šťáva, přidejte do salátu předvařenou horkou marinádu. Vařte ze slunečnicového oleje (300 ml), octa 6% (200 ml), cukru (300 g). Při přípravě na chuť vložte 6 kusů. černý pepř a 6 ks. vavřínové listy.

Nyní, na pánvi s odšťavňovanou zeleninou a marinádou, je čas ho zapálit.

Přiveďte budoucí zimní salát k nízkému varu a nechte jej na sporáku po dobu 30 minut. Během vaření se ujistěte, že se zelenina nepřilepila ke dnu. Za tímto účelem se doporučuje neustále promíchat obsah pánve..

Hotová chutná zelená rajčata se zeleninou přemístíme do nádob ošetřených sódou nebo jiným způsobem a zavřeme je stejnými sterilními čistými a dusenými víčky. V tomto případě tedy není nutná další sterilizace naplněných plechovek..

Takový zimní salát skladujte bez sterilizace při nižší teplotě než je pokojová teplota, a pokud možno, nedovolte, aby se během skladování dostal na přímé sluneční světlo..

Chutná zelená rajčata, která jsou správně vařena a konzervována za správných podmínek, jistě potěší každého v dlouhé zimě..


Podívejte se na podobné recepty

» » Zimní salát ze zelených rajčat bez sterilizace - jak vařit chutná zelená rajčata na zimu.