Nakládané rajče

Neměli byste se rozloučit s chutnou a zdravou zeleninou i v zimním období. Zkušená žena v domácnosti má vždy recept na vynikající jídlo squashový kaviár na zimu nebo nakládaná rajčata.
Ukázalo se, že moření okurky a rajčata - tohle je docela snadné zábava, protože to není příklad konzervování rajče, není třeba se hádat se sterilizačními plechovkami.

Nakládané rajče


Solení je poměrně nenáročné na výchozí surovinu, tj. na rajčata. Můžete použít rajčata jakékoli zralosti, rozmanitosti a tvaru. Samozřejmě se to neobejde bez tajemství, nakládaná rajčata ve sklenicích zahrnuje použití červených rajčat, protože v sudu rychle zjemňují a mění se ve skutečnou kaši. Zelená a hnědá rajčata jsou ideální pro moření sudů..


Před solením byste měli provést jednu velmi důležitou etapu - třídění rajčat podle zralosti, neměli byste spolu slané zralé a zelené ovoce.
Recept na moření rajčat velmi jednoduché: rajčata důkladně umyjte do sudu nebo sklenic, posypte kořením. Červené a černé papriky, kopr, česnek, bobkové listy, křen, celer a estragon jsou nejvhodnější pro moření rajčat..
Poté nalijte solanku na rajčata. U hnědých a zelených rajčat je lepší použít solanku připravenou z 1 litru vody a 70 g soli a pro červená - 60 g soli na 1 litr vody.
Ve vlastní šťávě je také moření rajčat: spodní část sudu lemujte listy černého rybízu a na něj položte vrstvu červených rajčat. Tak, střídavě vrstvy listů a ovoce, a posypeme solí v poměru: 1 kg rajčat na 50 g soli. Když je sud plný, je třeba do něj nalít nastrouhanou rajčatovou hmotu a nechat obsah kvasit po dobu jednoho týdne, pak se rajčata skladují na chladném místě.


Podívejte se na podobné recepty

» » Nakládané rajče