Cuketa s rajčaty

Poměrně pikantní a velmi chutný recept na zimní salát z cukety s rajčaty, feferonkami a paprikou, česnekem. Při krájení lze cuketu nechat v kruzích nebo nakrájet na plátky. A všechny ostatní produkty se změní na šťouchané brambory: šťavnaté, kořeněné a silné, které obalí světle zelenou kulatou tykev. Cuketa s rajčaty na zimu snadno se připravuje. A jsou uloženy i při pokojové teplotě..

Cuketa s rajčaty

Co je potřeba k přípravě salátu:

  1. 6 mladých malých cuket;
  2. 10 rajčat;
  3. 6 paprik;
  4. 7 stroužků česneku;
  5. 100 ml 9% octa;
  6. neúplná sklenice cukru (200 g);
  7. 180-200 g slunečnicového oleje;
  8. 2 lžíce sůl.

Takový chutné přípravy na zimu, jako cuketa s rajčaty, jsou uzavřeny následovně. Plody cukety se nakrájejí na kroužky o tloušťce 1 cm. Z varlat se uvolní příliš tvrdé nebo zralé ovoce. Ale zelenina s mladým, něžným masem a kůží je nejlepší..

Cuketa s rajčaty

Horké a sladké papriky, oloupaný česnek a rajčata se předávají v mlýnku na maso. Výsledné pyré se kombinuje s cuketou a dalšími ingrediencemi. Cuketa v omáčce se umístí na sporák na mírném ohni, přivede se k varu a dále vaří asi 20 minut za stálého míchání tak, aby nespálila na dno misky..

Salát je položen na opařených, čistých plechovkách a srolován kovovými víky. Tento polotovar může být také utažen víčky. Obrobek je zabalen a uložen na teplém místě, dokud se neochladí. Chlazený salát je uložen na chladném místě.

V tomto receptu můžete kombinovat Smažené cukety s rajčaty. A také přidat feferonku. Velmi zajímavé kombinovat lilek se cuketou a rajčata.

Cuketa s rajčaty

Poměr zeleniny v receptu lze změnit. Výsledkem bude samozřejmě změna chuti. Ale bez experimentování nelze nová jídla objevit. Například, cuketa se sýrem a rajčaty. Ale toto jídlo není příliš vhodné pro uchování. Pokud však pasterizujete, může být uloženo až měsíc nebo déle..


Podívejte se na podobné recepty

» » Cuketa s rajčaty