Cuketa salát na zimu

Ze všech existujících druhů zeleniny je squash jedním z nejvšestrannějších. A k tomu přidejte skutečnost, že jsou velmi chutné a zdravé. Každá hostitelka má nutně na skladě několik oblíbených receptů na občerstvení na zimu od cukety. Tento recept “Lahodný salát na zimu z cukety»Lze také připravit na celou řadu domácích sortimentů. Kromě toho pomocí recepty na připravené saláty výjimečně mladá zelenina, získáme neobvykle něžné jídlo.

Cuketa salát na zimu

Cuketa salát na zimu lze připravit z následujících potravin:

  1. 5 kg mladých cuket;
  2. 300 g česneku;
  3. petržel a kopr;
  4. mletý černý pepř;
  5. 2 sklenice vody;
  6. 1,5 šálku stolního octa;
  7. 3 lžíce sůl;
  8. 3 lžíce krystalový cukr;
  9. 1,5 šálků slunečnicového oleje;
  10. bobkový list.

Mladé cukety se umývají a v případě potřeby se čistí. Poté, co jsou rozřezány na půlky nebo kruhy.

Snítky kopru a petrželky jsou jemně nasekané. Oloupaný česnek je také jemně nasekaný. Zelení spolu s česnekem se nalije do připravených cuket.

Cuketa salát na zimu

Všechny přísady se nalijí do velké nádoby (smaltovaná mísa nebo pánev). Přidají se 2 sklenice vody a horní část se uzavře víkem. Nádoba se zapálí a po vaření se salát vaří po dobu 20–25 minut za občasného míchání.

Poté, co cuketa salát vaří dobře, šťáva se objeví v nádobě. Poté jsou ve sterilizovaných nádobách rozloženy půlky nebo cukety, plněné vlastní vařenou šťávou a zkroucené. Z výše uvedených důvodů jsou sklenice přikryty přikrývkou co nejtěsněji a nechají se chvíli vychladnout.

Cuketa salát na zimu

Mladý cuketový salát lze klasifikovat jako „nejchutnější“ salát na zimu z cuketových receptů. Připravili jsme další cuketové občerstvení, včetně cuketa s rajčaty, v zimě je můžete vyladit a užít si.


Podívejte se na podobné recepty

» » Cuketa salát na zimu