Cuketa salát na zimu

Mnoho hostesek připravuje zeleninu na zimu. A to je nejen velmi praktické, ale také pohodlné: vše, co zbývá, je, aby se v zimě ze spížnice vyrobily vlastní spirály ze spíže a potěšily sebe i svou rodinu řadou chutných jídel. Podle tradice se rajčata, okurky, papriky obvykle sklízejí na zimu ... Kromě toho připravují ze cukety všechny druhy občerstvení, včetně cuketa salát na zimu.

Recepty na přípravu čerstvých cuket jsou velmi zajímavé, rozmanité a neuvěřitelně důležité, jednoduché. Zveme vás k vaření a ochutnání této oblíbené zeleniny pomocí nejchutnějších receptů.

Cuketa salát na zimu

Recept "Cuketa salát na zimu v rajčatech "

Takový předkrm vám pomůže skvěle pro případ, že potřebujete něco rychle uvařit. Podává se jako samostatné jídlo s přílohami a každému se to určitě bude líbit. K přípravě salátu budete potřebovat:

  1. 3 kg čerstvých cuket (mladých);
  2. 3 kg rajče;
  3. 4 mrkve;
  4. 3 cibule;
  5. 2-3 kořeny pastináka;
  6. nějaké petrželky, kopru nebo celeru (můžete použít směs různých zelenin);
  7. rostlinný olej;
  8. sůl.

Cukety jsou vyplaveny a tipy jsou oříznuty z obou stran. Připravené cukety se nakrájejí na plátky do tloušťky 1 cm a smaží se v horkém rostlinném oleji, dokud nevznikne lehká kůra..

Cuketa salát na zimu

Zbytková zelenina (kromě rajčat) a byliny se podle potřeby umývají a loupají. Zelenina se naseká co nejmenší a některé jsou dokonce nastrouhané. Poté, co je zbývající zelenina položena na pánvi a také smažena (nebo spíše dušená) v oleji.

Rajčata jsou nakrájena na malé kostky nebo klíny, převedena na pánev nebo pánev na smažení, přivedena k varu, solena a přidá se k nim trochu cukru. A vaří několik minut.

Smažené cukety jsou naskládány do sterilizovaných litrových nádob, na vrcholu je dušená zelenina, kořeny a sekané bylinky. Poté se zelenina nalije rajčatovou omáčkou (horká!). Zimní polotovary, přikryté víky, sterilizované do 20 minut, srolované a zakryté, aby vychladly.

Cuketa salát na zimu

Můžete také vařit salát na zimu z cukety v pikantní marinádě. Tento předkrm se ukáže být docela pikantní, velmi chutný, sladký a kyselý. Může být uložen téměř celou zimu. Na salát musíte připravit mladé cukety. Také jeden litr sklenice bude vyžadovat 1 polévkovou lžíci. stolní ocet 9%, 2 listy černého rybízu, 4 stroužky česneku, 2 bobkové listy, 4 stroužky hřebíčku, špetka černého pepře, 1 lžička. granulovaný cukr, 2 lžičky. sůl. A samozřejmě voda.

Mladé cukety jsou oloupány z ocasu a nakrájeny na kruhy nebo kostky. Nasekané cukety se poté 5 minut vyluhují ve vroucí vodě a okamžitě se nalijí studenou vodou. Děje se to proto, aby byly ve sklenicích udržovány chrumkavé..

Připravuje se marináda: granulovaný cukr, sůl se rozpustí ve vroucí vodě, přidá se koření a ocet.

Je to položeno na dno plechovek? část rybízu, česneku a koření. Pak jsou cukety pevně zabaleny. Poté se přidá druhá část koření a nalije se horká marináda. Sklenice se sterilizují po dobu asi 20 minut, hermeticky se stočí, převrátí, zabalí a nechají vychladnout. Saláty na zimu připraven!


Podívejte se na podobné recepty

» » Cuketa salát na zimu