Restované cukety

Pokud čelíte vážnému a obtížnému úkolu - zhubnout a získat štíhlou postavu, pomůže vám to jídlo z cukety. Jednoduše se bez nich neobejdete v této záležitosti! Cuketa je jedinečná zelenina, která vám umožní nejen jíst lahodně a rozmanitě, ale také přísně dodržovat danou stravu a bojovat s nadváhou. Koneckonců, cuketa a tykev přípravky na zimu ze zeleniny uznáno jako nízkokalorické jídlo.

Restované cukety

Takže se připravujeme na zimu Cuketa restovaná recept s mátou. To vyžaduje následující složky:

  1. 5 mladých středně velkých cuket;
  2. 1 cibule;
  3. 1 mrkev;
  4. 2 rajčata;
  5. 2-3 větvičky máty (ne pepře);
  6. 2 stroužky česneku;
  7. 1 lžička vinný bílý ocet;
  8. 3 lžíce olivový olej;
  9. pepř, sůl.

Restované cukety

Před vařením restovanou cuketou zelenina se promyje a oloupe. Mrkev se nakrájí na tenké kostky, cibule se nakrájí na půlky. Poté se mrkev a cibule smaží v olivovém oleji, dokud nezměkne.

Cuketa je také nakrájena na kostky, ale větší, jako na salát na zimu z cukety. K nim se přidává smažená mrkev s cibulí. Všechno je osolené a pepřové a smažené po dobu 3 minut při vysokém žáru za stálého míchání. Je vhodné míchat ne špachtlí nebo lžičkou, ale jen jemně protřepat pánev nebo pánev.

Rajčata jsou nakrájena na tenké plátky nebo plátky. Oloupaný česnek je nasekaný nebo nakrájený na plátky. Do pánve se přidají rajčata a česnek. Jsou zde také umístěny lístky máty, ocet, pepř a sůl. Obrobek se smíchá a vaří po dobu dalších 3 minut. Cuketa by se neměla rozpadat, ale měla by zůstat mírně křupavá.

Horký cukr se rozloží do sklenic, vloží se do sterilizace a uzavře se kovovým vařeným víkem.

Restované cukety

Toto jídlo lze kombinovat, například, vařit restovanou cuketou a lilkem. Do sauté můžete také přidat libové maso (telecí nebo libové hovězí maso) nebo mořské plody.


Podívejte se na podobné recepty

» » Restované cukety