Okurky, rajčata na zimu. Recepty

Solení okurek a rajčat je nejstarším způsobem uchování a skladování této zeleniny na zimu. Je to díky této metodě přípravy, okurky a rajčata na zimu zadržují mnoho vitamínů a živin. Kromě toho křupavé okurky a šťavnatá rajčata spolu s vařenými brambory ... Co by mohlo být chutnější a lepší.

Okurky, rajčata na zimu. Recepty

Ingredience pro moření okurek z rajčat na zimu:

  1. 25 ks. rajčata;
  2. 25 ks. okurky;
  3. 2 velké svazky zelených;
  4. 1 hlava česneku;
  5. 3 koprové deštníky;
  6. 150 g hrubé soli k moření;
  7. 8 ks. třešňové listy;
  8. 6 ks. listy černého rybízu;
  9. 3 litry vody.

Rajčata a okurky se důkladně omyjí třešňovými a rybízovými listy. A nechal se odtéct.

Česnek se oloupá z slupky na hřebíčku.

Zelení jsou opláchnuty.

V každé připravené 3-litrové nádobě se ve spodních vrstvách naskládají česnek (celé hřebíček), okurky, rajčata, rybíz a třešňové listy, petržel nebo jiná zelenina. Koprové deštníky jsou umístěny nahoře.

Okurky, rajčata na zimu. Recepty

Poté se připraví solanka. Ve třech litrech vody se sůl za míchání rozpustí. Tato solanka je také vhodná pro zimní okurkový salát. Do těchto solanek se nalije plná sklenice zeleniny. Sklenice jsou uzavřeny nylonovými víky a umístěny na chladné místo na 8 až 10 dní. Čas od času musí být otevřeny a pěna odstraněna z povrchu. Po stanovené době lze plechovky vyjmout na chladné místo. Okurky budou připraveny ke spotřebě až po dvou měsících a rajčata se mohou jíst dříve - po měsíci. "Okurky-rajčata na zimu. Recepty»Může se měnit přidáním koření, kousků kořene nebo křenových listů.

Okurky, rajčata na zimu. Recepty

"Okurky a rajčata na zimu." Recepty “ polotovary jsou nejen solené, ale také nakládané v octě, v rajčatové omáčce, s bylinkami a bylinkami. Také se shrnují “Saláty na zimu. Zachování".


Podívejte se na podobné recepty

» » Okurky, rajčata na zimu. Recepty