Solené rajče ve sklenicích

Jako jedna cesta, nakládané rajče v litrových nádobách lze vyrábět v suchu. Pro solení vyberte malé, zdravé a nepoškozené plody se stejným stupněm zralosti (většinou červené). Nakládané rajče tato metoda je uložena hlavně v chladných, tmavých místnostech - a bude připravena k použití za měsíc.

Solené rajče ve sklenicích

Recept na moření rajčat ve sklenicích

Pro tento recept se vybraná rajčata promyjí tekoucí vodou a nechají se trochu zaschnout..

Koření a byliny se připravují (vyberou se podle individuální volby): v případě potřeby se umyjí, vysuší a jemně nasekají nebo rozštípnou.

Hrst hrubé soli se nalije do suchých sterilizovaných, čistých litrových nádob (můžete také vzít větší sklenice). Na sůl se položí vrstva rajčat a posypeme kořením a solí.

Vrstvy rajčete a soli se tak střídají, dokud se sklenice nenaplní nahoru..

Naplněné plechovky jsou pokryty nylonovými víky a umístěny do chladné místnosti, kde budou soleny.

Po týdnu rajčata uvolní šťávu, která zcela rozpustí zrna soli. Výsledná solanka by měla pokrýt všechna rajčata. Jinak přidejte lžičku suché hořčice. Zabraňuje také tvorbě plísní. Skladovací nádoby jsou pevně uzavřeny víky.

Solené rajče ve sklenicích

Stejně, moření zelených rajčat ve sklenicích,solení rajčat v sudech a kbelících (ty jsou uzavřeny co nejpevněji). Pro pokrmy velkého objemu se solný roztok připravuje z 0,6-0,7 kg soli na 10 kg rajčete.

Solené rajče ve sklenicích

Suchým solením můžete připravit sortiment rajčat a okurek - a dokonce k nim přidat listy zelí. Tato metoda je považována za univerzální a velmi vhodná pro domácí solení. Pro sortiment lehce solený “Nakládané okurky a rajčata. Recept s fotografií".


Podívejte se na podobné recepty

» » Solené rajče ve sklenicích