Konzervované okurky

Upozorňujeme na recept - konzervované okurky s trojnásobnou výplní. Ukázalo se, že takové okurky jsou neuvěřitelně chutné, voňavé, něžné a křupavé, takže se hodí pro jakýkoli slavnostní stůl..

Pokud jde o Konzervované okurky GOST podle našeho receptu se připravují přidáním koření a nalijí se marinádou kyseliny octové a stolní soli. Přečtěte si více o metodě vaření níže..

Požadované ingredience, na 3 litrové nádoby:

okurky

greeny - koprové deštníky, listy černého rybízu, celer, petržel

česnek - 3-5 hřebíčků,

křenový kořen nebo listy

pro marinádu:

sůl - 90 g

cukr - 35 g

ocet 9% - 100 - 150 g

Způsob vaření:

Měli byste také začít konzervovat okurky domácí moření okurek - s pečlivým výběrem surovin. Všechny okurky by měly být přibližně stejné velikosti a zralosti, nejlépe čerstvě sklizené.

čerstvé okurky

Plody musí být důkladně omyty a ocasy oříznuty..

Dále, na dno připravených sklenic, musíte umístit umyté greeny, položit okurky pevně na to a přikryjte je na vrcholu větvičkami kopru a petrželky.

Poté, co je obsah sklenic, musíte nalít vroucí vodou přes ně, zakryjte je víky a nechte sklenice stát po dobu 2 - 3 minuty a vypusťte vodu do pánve. Stejný postup opakujte ještě jednou.

Po podruhé, na základě vody, která byla vypuštěna ze sklenic, je nutné připravit marinádu, vařit ji 2 - 3 minuty, a poté do ní nalít sklenice okurek. Poté plechovky rychle svinte, otočte vzhůru nohama a zabalte je do teplé pro samo-sterilizaci.

okurky ve 3 litrových nádobách

Pomocí této technologie můžete také vařit konzervovaný salát z okurkyfacku a zelenou.

Ukládejte okurky jako polotovary z tykve, lépe na chladném místě.


Podívejte se na podobné recepty

» » Konzervované okurky