Solení na zimní okurky

Solení na zimní okurky je to vždy zodpovědný a pečlivý proces, který každý zadavatel bere vážně. Pečlivě vybírá a připravuje každé jednotlivé ovoce tak, aby okurky byly přibližně stejné velikosti a stejné zralosti a byly dobře, rovnoměrně solené..

Solení na zimní okurky

A začíná to moření okurky na zimu, také moření okurky po jejich přípravě se proto umývají a namočí několik hodin ve studené vodě. Zatímco okurky jsou namočené, je třeba vařit a umýt koprový list, křenové listy, třešně, rybíz, oloupat česnek.

Poté se okurky umístí do třílitrových sklenic, přidají se k nim všechny umyté greeny, česnek, černé pepře a nalije se studeným solným roztokem sestávajícím z 50 g soli a 1 litru studené vody..

Solení na zimní okurky

Poté se do každé plechovky nalije jedna lžíce vodky a plechovky jsou pevně uzavřeny plastovými víčky. Solení na zimní okurky hotové, je třeba je ihned přenést do studeného sklepa, vložit je do chladničky nebo na jiné místo vhodné pro teplotu, například na které obvykle skladujete čerstvá adjika.

Ingredience pro moření okurek: okurky - 2 kg, česnek - 2 stroužky, sůl - 50 gramů, voda - 1 litr, vodka - 50 gramů, kopr, listy křenu, třešně, rybíz, černý pepř.


Podívejte se na podobné recepty

» » Solení na zimní okurky