Saláty na zimu. Zachování

Zelí se sklízí na zimu různými způsoby. V plechovkách, kbelících, drcené nebo čtvrtkované, použité recepty na salát "Zachování na zimu" nebo jako obvaz na boršč ... Zelí podle starých ruských receptů je však obzvláště oblíbené díky své bohatosti a užitečnosti. Mohou být redukovány na tři hlavní metody: klasický, studený kvásek a lití horkou marinádou.

Saláty na zimu. Zachování

Pro sklizeň zelí se odebírají velmi silné a odolné hlavy pozdních odrůd s bílými listy (zelí se světle zelenými listy je špatně uloženo). Čím větší zelí nakrájíte, tím více vitamínů si udrží. Pro startovací kulturu jsou připraveny smaltované, dřevěné nebo skleněné nádobí: sklenice, umyvadla, kbelíky, sudy, hrnce. Je kategoricky nemožné používat kovové kontejnery (zejména hliník). Nejúžasnější zelí pochází z dřevěných sudů.

Hlavní přísady pro výrobu zelí:

  1. 10 kg sekaných hlávek zelí;
  2. 2 kg mrkve;
  3. 250-270 g soli.

Saláty na zimu. Zachování

K přípravě se používá klasický recept chutné přípravy na zimu. Zelí je nakrájeno na kousky nebo na kousky. Mrkev se vmasíruje do dlouhých, tenkých pruhů na struhadle nebo drtiči. Zelí smíchané s mrkví je pokryto solí a pečlivě třeno rukou, aby se začala tvořit šťáva. Všechno je dobře zabaleno do vybraných nádob, zakryto gázou nebo látkou a utlačeno. Jako hnízdo může sloužit talíř s třílitrovou sklenicí vody. Zelí se posílá na chladné místo s teplotou nepřevyšující 200 ° C a nižší než 100 ° C.

Pokud je do zelí přidáno hodně soli nebo koření, lze tento nedostatek snadno napravit opláchnutím zelí studenou vodou před podáním. V zelí "Saláty na zimu. Zachování “ papriky a bobkové listy se často přidávají - proto je nutné je před použitím odstranit.

Saláty na zimu. Zachování

Zelí, které má být utěsněno, je každý den propíchnuto dřevěnou tyčí k samému dnu nádoby, takže vytékají vzduchové bubliny. A po týdnu a půl, kdy se zelná šťáva dostatečně zakalí ze zakalené, lze zelí přenést do sklenic a uložit do chladničky pro uskladnění. V této fázi (při rozvinutí) mohou být do zelí přidány kousky jablek pro chuť nebo brusinky, feferonky, estragon nebo máta, koprová semínka, kmín a cukr, jako v "Marinované zelí. Recept s fotografií".


Podívejte se na podobné recepty

» » Saláty na zimu. Zachování