Zelí na zimu

Vedoucí mezi zadavateli, přípravky ze zelí na zimu - receptykysané zelí. Jakmile tato krása s bílou hlavou nekvasí, nepřidají se k ní pouze mrkev, paprika, jablka, rajčata a dokonce i brusinky..

Ale bez ohledu na to, jak je zelí fermentováno, tradičně v sudu nebo ve sklenicích, s přídavkem nebo bez přidání neobvyklých přísad, hlavní věc je, že nejde jen o chutnou svačinu, je to také velmi užitečné. Vím, že nějaké szelí na zimua nakrmí vás a uzdraví a učiní vás mladším a krásnějším.

Zveme vás k diverzifikaci svého příprava zelí pro zimní vaření, což je možná už tak neobvyklý recept. Kysané zelí s pepřem a medem.

čerstvé zelí

Požadované produkty:

bílé zelí - 3 kg

paprika - 500g

feferonka - 1 lusek

Pro solanku:

voda - 750 ml

zlato - 3 polévkové lžíce

Jako při vaření zelný salát na zimu, musí být nasekané, promyté papriky, oloupané z jádra a semen a nakrájené na proužky.

Poté v předem připravených čistých suchých nádobách o objemu 3 litry nezakrývejte zelí a papriky příliš pevně a položte celou lžičku feferonky s ocasem na vrchol.

Dále, pro přípravu solného roztoku ve vroucí vodě je nutné rozpustit med a nechat solný roztok vychladnout

Po vychladnutí solanky je třeba nalít obsah sklenic, přikrýt se třívrstvou gázou a nechat zelí fermentovat při pokojové teplotě po dobu 2-3 dnů.

světlé zelí

Fermentované zelí by mělo být zakryto plastovým víčkem a jako nakládaná rajčata, uložte na chladném místě - lednice nebo sklep.


Podívejte se na podobné recepty

» » Zelí na zimu