Nakládaná rajčata s paprikou

Nakládaná rajčata s paprikou - to je klasika zimních příprav. Mezi stovkami existujících rajčatových receptů bude tento přitahovat každou rodinu. Každá hospodyňka má samozřejmě vlastní recepty na moření, ale tohle je něco! Pikantní, lehce kyselá, kořenitá ... Stanou se příjemným občerstvením a vynikajícím doplňkem k hlavním chodům. Bude příjemné otevřít tato rajčata v zimě, v době, kdy se šťavnatá čerstvá zelenina prakticky nenajde. Proto nakupujeme nakládaná rajčata, snažíme se zacházet s ostatními.

Nakládaná rajčata s paprikou

Pro recept “Nakládaná rajčata s paprikou»Jsou vyžadovány následující složky:

  1. 3 kg rajče;
  2. 0,5 kg papriky;
  3. 20 hrášek načechraný a černý pepř;
  4. 10 bobkových listů;
  5. 100 g soli;
  6. 150 g granulovaného cukru;
  7. 1,7 litru vody;
  8. 50 ml octa 6%.

Na nakládaná rajčata na zimu Rajčata jsou vybírána velmi hustá, celá, bez poškození a se stejnou mírou zralosti. Jsou důkladně opláchnuty pod studenou vodou a vypouštěny.

Nakládaná rajčata s paprikou

Na dně skleněných nádob s objemem 1 litr je umístěno 6 bobkových listů, 5 koření a černé pepře. A pak jsou rajčata naskládána do každé nádoby a co nejpevněji, střídavě s vrstvami sladké papriky, nakrájená na proužky.

Pro nalití marinády se smísí voda, ocet, granulovaný cukr a sůl. Marináda se přivede k varu a nalije na rajčata. Naplněné nádoby jsou pokryty víky. Poté mohou být plechovky srolovány a uskladněny..

Nakládaná rajčata s paprikou

Stejný recept “Nakládaná rajčata s paprikou»Může být provedeno různými způsoby výběrem zeleniny různé zralosti nebo výběrem různých velikostí. Pikantní rajčata můžete přidat přidáním více bylin a koření. Stejný česnek radikálně změní chuť kadeře. Ale je lepší dát to výhradně se zelenými nebo hnědými rajčaty. Červená rajčata preferují takové zelené - estragon, petržel nebo kopr (deštníky).


Podívejte se na podobné recepty

» » Nakládaná rajčata s paprikou