Nakládaná rajčata

Takže se nechcete rozloučit se šťavnatými a chutnými rajčaty. Zvláště v zimě chybí. K tomu bude stačit přenést letní náladu do sklenic a strávit trochu času vlastním okurkami z rajčat. Nakládaná rajčata jsou v zimě stejně oblíbená jako čerstvá rajčata v létě. Řada receptů na solení jistě zvýší náladu v chladu a poskytne koření čerstvé zimní pokrmy.

Je známo že solení rajčat studenou vodou na zimu nebere jejich nutriční hodnotu a výhody ze zeleniny. A tím, že jíme solená a konzervovaná rajčata, doplňujeme tělo chybějícími živinami.

Nakládaná rajčata

Nakládaná rajčata za studena Je nejtradičnější metodou solení v sudech a plechovkách. Nejlepší rajčatové přípravky na zimu tímto způsobem jsou vyrobeny ze středního a malého ovoce, které dozrává v červenci. Před solením se rajčata vytřídí - odstraní se zkažená, zlomená, zmačkaná zelenina, která není vhodná k moření. Vybraná rajčata se důkladně omyjí a umístí do sklenic nebo do sudu.

Nakládaná rajčata

Další fází solení je příprava solného roztoku. Pro červené ovoce je nejvhodnější 8-10% roztok. Připravené nádoby s rajčaty se nalijí solankou. Koření je také tam.. Nakládané rajče tradičně není kompletní bez bobkových listů, černého pepře, rybízu nebo třešňových listů, kopru a křenu (kořeny a listy). Do sklenic přidejte také pár stroužků česneku pro koření a aroma.

Naplněné nádoby se skladují otevřené po dobu asi deseti dnů při mírné pokojové teplotě. Během této doby dochází k fermentaci a klesá hladina kapaliny. Jedenáctý den je lze srolovat a ukládat na chladné místo (sklep, sklep)..

Nakládaná rajčata

Studený způsob moření rajčat nejpohodlnější. Hotová rajčata jsou bez vrásek, celá, bez plesnivých a mají přirozený vzhled. Solný roztok zůstává průhledný - jen nepatrně se může z částic mikroflóry zakalit.


Podívejte se na podobné recepty

» » Nakládaná rajčata