Rajčatová šťáva s pepřem na zimu. Recept s fotografiemi krok za krokem

V létě a na podzim se každá pečující žena v domácnosti postará o přípravu různých příprav na zimu, včetně pokusu o vaření rajčatový džus. Technologie přípravy rajčatové šťávy na zimu doma spočívá v sekání buničiny z rajčat s následným vařením nebo sterilizací. Během výroby se rajčatová šťáva připravuje z rajčatové pasty nebo pyré s přídavkem vody, barviv na barvu, solí a někdy vitamínu C a kyseliny citronové.

Je to zřejmé domácí rajčatová šťáva z rajčat je mnohem chutnější a zdravější než zakoupené protějšky. Proto je nejlepší a levnější vařit doma, zvláště pokud pěstujete rajčata v rajčatech. Rajčatovou šťávu připravuji již dlouhou dobu a neustále hledám nové recepty. Ze všech receptů se mi opravdu líbí recept na rajčatovou šťávu s pepřem na zimu.

Rajčatová šťáva s přídavkem hrášku a koření se ukazuje být velmi aromatická. Kromě papriky můžete do šťávy přidat kopr s bobkovým listem, hřebíčkem, rozmarýnovými větvičkami. rajčatová šťáva na zimu by neměl být příliš silný a příliš tekutý, tj. s nízkým obsahem buničiny.

Jak se říká, všechno by mělo být v něm s mírou. Pro získání šťávy z rajčat můžete použít odšťavňovač nebo mlýnek na maso se speciální přílohou. Navzdory přítomnosti odšťavňovače dávám přednost použití mlýnku na maso. Ještě jednoho dne, od mého souseda, který má celou rajčatovou plantáž, jsem se dozvěděl, že pokrývají více než 70 litrů šťávy na zimu a používají tolik rajčat ke zpracování ...

Věřte tomu nebo ne, sovětská pračka „Baby“. Rajčata zkroucená ve formě bramborová kaše se pak prochází sítí proti komárům. To je způsob, jak díky vynalézavosti a šetrnosti zbytečná věc změnila svůj účel a je i nadále užitečná. Ale vrátíme se k našemu receptu rajčatová šťáva s pepřem na zimu

K výrobě rajčatové šťávy potřebujeme:

  • Rajčata,
  • černé pepře 
  • sůl
  • cukr
  • mlýnek na maso s funkcí a rajčatovou šťávou,
  • banky
  • Pokrýt 
  • smaltovaná mísa (velký pánev)

Rajčatová šťáva s pepřem na zimu - recept

Sklizené nebo nakoupené ovoce musí být důkladně opláchnuto pod tekoucí vodou. Odstraňujeme ohony. Nůžem vyřízněte zkažené (pokud existují) části rajčat. Nakrájejte na polovinu nebo na 4 kusy. Pokud váš mlýnek (nebo odšťavňovač) zvládne celé ovoce, je to v pořádku. Při dalším řezání ušetříte spoustu času.

Uvedený seznam produktů pro odšťavňování se může lišit v závislosti na vašich preferencích. Toto je maximální seznam toho, co se přidává, co si můžete udělat z rajčatové šťávy. Zaměřím se na nejjednodušší a nejrychlejší variantu - rajčatový džus s černým pepřem (hrášek) a sůl.

rajčatová šťáva s pepřem na zimu

Připravený rajče procházíme mlýnkem na maso.

rajčatová šťáva s pepřem na zimu

Výslednou šťávu sbírejte do hluboké destičky.

rajčatová šťáva s pepřem na zimu

nebo misku, a pak ji pošleme do smaltované nádoby. V tom vaříme naši šťávu. Když jsme se usadili se všemi rajčaty, dali jsme pánev s džusem na nízkou teplotu. Čekáme, až se vaří, přidáme trochu soli (podle chuti) a černý pepř - hrášek. Necháme mši v ohni 15-20 minut, aby se dobře vařila. 

Pokud jsou rajčata trochu kyselá, můžete přidat trochu cukru. Pokud máte rádi vůni bobkových listů, můžete do vroucí šťávy přidat několik sušených listů. V tuto chvíli můžete začít sterilizovat plechovky a vařit víčka. Za tímto účelem sterilizujte všechny připravené a promyté nádoby po dobu 2-3 minut parou. K sterilizaci plechovek obvykle používám speciální trysku. Pokud tomu tak není, udělá se běžná konvice s předem zakrytým výtokem hadříkem..

Dali jsme víčka na sklenice do vroucí vody. Po několika minutách vyjmeme a přikryjeme sterilizované nádoby. Čepice pro ochranu lze brát jako ty, které jsou uzavřeny klíčem, a ty, které se jednoduše krouží bez velkého úsilí. To nijak neovlivní bezpečnost konečného produktu. Uplynulo 20 minut a naše šťáva je téměř připravená. Jeden po druhém položíme každou plechovku na malý talíř a nalijeme hotovou rajčatovou šťávu.

rajčatová šťáva s pepřem na zimu

Dotahujeme víko. Nechte vychladnout při pokojové teplotě. Později může být tato konzervace uložena ve sklepě nebo na balkoně. A v zimě vás ujišťuji, že taková příprava vám poslouží v dobré službě. Přidej toto rajčatová šťáva s pepřem na zimu v domácí boršč, kaviár, dušené nebo jen pít .. je to neuvěřitelně chutné! Také připravte a rajčatová šťáva s česnekem a pepřem

rajčatová šťáva s pepřem na zimu

Rajčatová šťáva s pepřem na zimu. Fotografie

rajčatová šťáva s pepřem na zimu

rajčatová šťáva s pepřem na zimu

rajčatová šťáva s pepřem na zimu

rajčatová šťáva s pepřem na zimu

Sunlia 


Podívejte se na podobné recepty

» » Rajčatová šťáva s pepřem na zimu. Recept s fotografiemi krok za krokem