Rajčatová šťáva, rajčatové pyré a rajčatová pasta jsou tři fáze domácí produkce rajčat na zimu.

Rajčatová šťáva, rajčatové pyré a rajčatová pasta

Tomato je jedinečný bobule, která si zachovává své prospěšné vlastnosti i po tepelném zpracování. Domácí rajčata jsou neocenitelným skladem vitamínů C, PP, B1. Domácí recept je jednoduchý a množství přísad je minimální. Jsou pouze dva - sůl a rajčata..

Složení: rajče, sůl


Ale kolik se konečný produkt ukáže z kilogramu ovoce, záleží na tom, co chcete vařit. Bude více chutné domácí šťávy a samozřejmě méně rajčat..

A tak, jak vařit rajčatovou pastu, bramborovou kaši a šťávu na zimu současně.

Rajčata

Omyjte zralé, nejlépe masitá rajčata. Nakrájejte je, vložte do hrnce a bez přídavku vody na nízký oheň.

Jak se rajčata zahřívají, začnou se zmenšovat a uvolňovat šťávu. Jak vaříte, můžete do nádoby postupně přidávat čerstvé ovoce..

Umyjte a sterilizujte lahve nebo sklenice.

Vypusťte šťávu vytvořenou po uvaření rajčat v nich a sterilizujte je v horké vodě po dobu půl hodiny.

Rajčatový džus

První část - první přípravek - čirý, přírodní, domácí rajčatový džus - připraven!

Zbývající hmotu v pánvi protřete sítem, abyste se zbavili semen a kůží, a pokračujte ve vaření na mírném ohni..

Rajčatové pyré

Druhý chutný a zdravý přípravek z rajčat - rajčatové pyré (nebo obchodní vítr) jsou 2-3krát silnější než šťáva v konzistenci. Vyžaduje také sterilizaci. Nejlepší je uložit jej doma v chladničce nebo v chladném suterénu. Můžete ale také zmrazit a v zimě použít kostky ledového rajčete k výrobě aromatických omáček a polévek.

Rajčatová pasta

Pokud budete vařit rajčatové pyré ještě několik hodin, dostanete třetí domácí úkol z rajčat - lahodná rajčatová pasta. Je to nejvíce koncentrovaný produkt z rajčat, bohatý na mikro a makro prvky. Čím déle se pasta vaří, tím více obsahuje antioxidant lykopen..

Pokud dáte sůl do hotové pasty v poměru 3 lžíce. l. na 1 kg, pak bude dokonale skladován bez sterilizace v těsně uzavřených nádobách. Jako přírodní konzervační prostředek můžete použít také rostlinný olej. Jejich nalitím na tenkou vrstvu polotovarů rajčat zajistíte jejich delší skladování.

Pomocí tohoto jednoduchého receptu na sklizeň rajčat můžete nyní na zimu snadno připravovat rajčatovou šťávu, těstoviny nebo bramborovou kaši..


Podívejte se na podobné recepty

» » Rajčatová šťáva, rajčatové pyré a rajčatová pasta jsou tři fáze domácí produkce rajčat na zimu.