Rajčatová šťáva na zimu. Recept s fotografií

Rajčata pocházejí z jižní a střední Ameriky a také z Galapágských ostrovů. Přestože místní obyvatelé nejedli rajčata, preferovali více physalis. Rajčata přišla do Evropy přibližně ve stejnou dobu jako brambor. Přinesli ho španělští námořníci. Rajčata byla dlouho považována za okrasné rostliny. Rajčata, pravděpodobně, přišla do Ruska v druhé polovině 18. století. Plody této rostliny získaly univerzální uznání až ve dvacátém století..
Rajčata obsahují hodně vitamínů C, B, vitamínů, cukru a éterických olejů. Velmi užitečné pro kardiovaskulární systém. Mnoho salátů, pokrmů lze připravit z rajčat a dobře se používají při konzervování.
Moje rodina ráda pije rajčatovou šťávu takhle, bez čehokoli. Pak se musím hodně uzavřít.
Pro rajče používám rajčata, která jsou velmi zralá, velká (která se vejde do sklenice, pokud jsou konzervované celé) nebo pokud nejsou standardního tvaru.


Dobře je umývám a poté je rozděluji na plátky nebo na polovinu.

Rajčatová šťáva na zimu

Pak z nich vylisuji šťávu, na odšťavňovačích, nebo ji můžete brousit na běžném mlýnku na maso, teprve potom budou se semínky a kůží.

Rajčatová šťáva na zimu


Pak jsem sůl podle chuti.

Rajčatová šťáva na zimu


Zapálil jsem malý oheň a vařím asi 20 až 30 minut, vše záleží na tom, jaký druh šťávy chcete dostat.

Rajčatová šťáva na zimu


Když se rajčatová šťáva vaří, připravuji sklenice, poté je sterilizuji, do nich naliju rajčatovou šťávu, srolovat a přikrývat přikrývkou, dokud úplně nevychladne..
To je vše, rajčatová šťáva je připravena k pití!!!

Recept se svolením MargoSh


Podívejte se na podobné recepty

» » Rajčatová šťáva na zimu. Recept s fotografií