Solené melouny na zimu - vynikající domácí recept na to, jak solené melouny celé v sudech.

Solené melouny na zimu

Tento recept na solené melouny vám dá možnost pochutnat si na tomto lahodném bobulovi nejen jako obvykle na konci léta, ale po celou zimu. Ano, ano, ano - vodní melouny lze konzumovat kdykoli v roce. Je pouze nutné je solit. Solené melouny mají zvláštní chuť a jsou oblíbené u mnoha.

Složení: vodní melouny, cukr, sůl


Jak nakládat celé melouny v sudu.

Vodní meloun

K přípravě této pochoutky se obvykle používají malé a nezralé plody..

Pro solení je lepší použít dřevěný sud opařený vroucí vodou. Do této nádoby se vloží melouny, které jsou na několika místech předem napíchnuty, aby se dosáhlo lepšího pronikání solného roztoku.

Solný roztok pro vodní melouny je jiný.

Pokud se 400 g soli a 1,2 kg cukru rozpustí v jednom kbelíku studené vody, v důsledku toho se konzervované vodní melouny stanou slanými a sladkými.

U melounů nasolených jednoduše rozpustte 600 nebo 800 g soli v jednom kbelíku studené vody. Správné množství soli závisí na vaší chuti.

Hotová solanka pro vodní melouny se nalije do sudu tak, aby zcela pokrývala pokládané ovoce.

Melouny zakrýváme hustým čistým hadříkem, dřevěným kruhem a útlakem a po několika dnech vyjmeme obrobek v chladu.

Melouny melounu jsou zcela solené asi po třech nebo čtyřech týdnech.

Sůl musí být udržována v chladu, aby byla zachována chuť a vlastnosti melounů. Pokud skladujete na teplém místě, doporučuje se jíst melouny rychle. Jinak se mohou zakysnout a zhoršit..

Solené melouny na zimu

Nakládané melouny připravené podle tohoto receptu jsou vynikajícím, exotickým a osvěžujícím pokrmem. Mohou být použity jako nezávislé občerstvení nebo mohou být použity jako pikantní příloha pro masová jídla. Slané a sladké melouny lze použít jako originální dezert. Krásně nakrájené plátky a rozložené na talíři ozdobí každý slavnostní stůl a dodají mu originalitu.


Podívejte se na podobné recepty

» » Solené melouny na zimu - vynikající domácí recept na to, jak solené melouny celé v sudech.