Meloun fermentovaný s hořčicí

Nevím, jak se cítíte o přípravě melounu. Osobně můj manžel takové přípravy vůbec nepřijímá. Ale a všichni ostatní členové rodiny, zejména děti, prostě nemohou projít konzervovaným soleným melounem. Jistě, protože jeho sladká a kyselá chuť zanechá několik lidí lhostejných..
Pokud jste tedy nikdy předtím tento druh přípravy neučinili, rád s vámi podělím o osvědčený recept na vaření!

Fermentované melouny na zimu - recept s fotkou krok za krokem.
Ingredience
Složení:
- meloun - 1 kus.,
- sůl - 1 lžíce. lžíce,

- granulovaný cukr - 1 lžíce. lžíce,
- hořčičný prášek - 1 lžíce. lžíce.nakrájejte meloun na plátky
Takže, když jsou připraveny všechny ingredience, přistoupíme k fermentaci melounu s hořčicí ve sklenicích. Za tímto účelem připravíme vodní melouny. Vyberte si meloun s hustou dužinou. Může být červené nebo hnědé. Meloun myjeme tekoucí studenou vodou. Rozstříhali jsme ji na velké kousky.


oloupat
Potom odstraňte zelenou tenkou vrstvu z křupavého melounu. Necháváme bílou část kůže, protože to bude také velmi chutné. Nakrájíme meloun na ještě menší kousky, aby se snadno dostaly do hrdla sklenice. Připravíme nádoby na kvašení. K tomu bereme čisté a suché sklenice. Nakrájené kousky melounu vložte do připravených suchých čistých nádob.


míchejte suché přísady
V oddělené misce smíchejte sůl, cukr a hořčici. Směs důkladně promíchejte.


plnící plechovky
Třílitrová nádoba bude vyžadovat jednu hromadu lžíce hořčičné směsi. Hořčičnou směs položte na naplněné nádoby. Zakryjte je víkem a dobře protřepejte, aby se směs promíchala s plátky melounu. Meloun ponecháváme ve sklenicích, aby kvasil v místnosti při pokojové teplotě po dobu tří dnů. Po této době bude meloun připraven. Můžete ji uložit na chladném místě (sklep nebo lednička).


Fermentované melouny na zimu, recept s fotografií
Pokud se vám tento recept líbí, zkuste vyrobit více polotovarů melounu. Například se ukazuje, že je velmi chutná domácí meloun kůra džem. Dobrou chuť!

Podívejte se na podobné recepty

» » Meloun fermentovaný s hořčicí