Lehce solený meloun - recepty pro labužníky

Je obtížné předem předpovědět, jak chutná lehce solený meloun. Růžové maso se nemusí prakticky lišit od chuti čerstvého melounu, a až se dostanete k bílé kůře, najednou ucítíte chuť slaně osolené okurky. A jen jednu věc, kterou vím jistě - ten, kdo alespoň jednou ochutnal solený meloun, na tuto chuť nikdy nezapomene. 

Složení: vodní meloun, cukr, sůl, kopr, česnek
Čas do záložky: Léto, Podzim


Obvykle jsou „solené“ melouny solené. Příliš malé, nezralé nebo bez chuti. Opravdu nechci jíst takové melouny, ale vodní meloun marshmallow pravděpodobně už jsi to udělal. Zbývá udělat to, co jste nikdy předtím neudělali, konkrétně lehce osolený meloun.

Umyjte meloun, nakrájejte jej na klíny a poté je nakrájejte na klíny ještě několik, aby se vytvořily trojúhelníky. Je to v této formě, že je vhodnější je zabalit do sklenic a pak jíst.

Nyní vyberte kontejner, ve kterém můžete slané melouny. Láhev je lepší pro zimní skladování, ale pokud chcete vyzkoušet lehce osolený meloun, pak bude pánev nebo kbelík.

Vložte kousky melounu do sklenice. Zkuste je příliš rozdrtit a neuvolňujte šťávu.

Vařte vodu odděleně v pánev a nalijte vroucí vodu přes melouny, aby voda zcela zakrývala melouny.

Sklenici zakryjte víkem a nechte vychladnout..

Vypusťte vroucí vodu ze sklenice zpět do hrnce a nyní můžete připravit solanku.

Pro každý litr vody:

  • 1 polévková lžíce. l. sůl
  • 3 sec. l. Sahara
  • Místo octa si vezměte a zapijte jednu tabletu aspirinu.

Vařte solanku, nalijte ji do sklenic a zavřete víčka. Lehce solený meloun připravený podle tohoto receptu bude skladován po dobu nejméně 8 měsíců.

Lehce osolený meloun s kořením

Sladká a kyselá chuť tohoto melounu je celkem příjemná, ale je to spíše solené občerstvení, nikoli dezert..

Plátek melounu nakrájejte stejně jako v předchozím receptu. Je-li meloun malý a máte vhodný kontejner, můžete jej solit vcelku. V tomto případě udělejte několik propíchnutí v melounu dlouhou pletací jehlou..

Připravte solanku:

  • 1 l. voda;
  • 100 g sůl;
  • 3 stroužky česneku;
  • koprové stonky a květenství.

Umístěte kopr, česnek na dno hrnce a nařeďte sůl vodou.

Nalijte tuto solanku přes meloun a odložte nádobu na chladné místo. Abyste zabránili plovoucímu melounu, musíte jej přitlačit plochou deskou nebo dřevěným kruhem a na vrchol položit útlak..

Po týdnu slaný roztok mírně kvasí a kolem okrajů se vytvoří plíseň. To je normální. Plíseň je třeba pravidelně umývat a meloun samotný bude připraven za týden. Pokud jste solili celý meloun, pak je třeba měsíc solit správně.

Podívejte se na video o tom, jak vařit lehce osolený meloun rychle a chutně:


Podívejte se na podobné recepty

» » Lehce solený meloun - recepty pro labužníky