Nakládané melouny s jablky

Melouny jsou dobré jak čerstvé, tak konzervované. Někdy jsou dokonce žádané konzervované melouny více žádoucí, protože v zimě zřídka najdete takové občerstvení na stole. Každý, kdo miluje konzervované melouny. V mé rodině jedí dospělí i mé děti s radostí nakládané melouny.

Nedávno jsem začal kombinovat melouny s různými druhy ovoce a zeleniny. Přidávám jablka do melounů, dostávám báječné občerstvení a vždy v reakci slyším jen radostné výkřiky o tom, jak jsou chutné. Nyní vaříme nakládaný meloun na zimu, recept s jablky na vás již čeká níže. Chci na to upozornit recept s fotografií nakládaného melounu s hrozny na zimu.


Ingredience
Požadované produkty:

- 1,5 kg melounu-
- 300 gramů jablek-
- 2 tabulky. l. hrubá sůl-
- 1 čaj. l. krystalový cukr-
- 30 gramů stolu, 9% ocet-
- 1,5 litru vody.Plátek melounu
Řezal jsem vodní melouny na malé trojúhelníky. V této formě je vhodné dát je do sklenice. Jejich tvar bude také vhodný k jídlu. Hlavní věc je, že melouny jsou zralé, červené a přirozené. Konzervování melounů začínám vždy v srpnu, protože to je měsíc tohoto bobule. Dříve je nežádoucí kupovat, protože existuje možnost koupit melouny s dusičnany. Zaprvé je to nezdravé a za druhé je nežádoucí uchovávat takové vodní melouny..


Dali jsme to do sklenice

Do sklenice jsem dal melouny. Položil jsem každý kus pevněji, aby se vše hodilo.


Řez jablek
Jablka jsem nakrájel na plátky. Okamžitě odstraním ocasy a semena. Pokud to není tak snadné odstranit semena z melounů, pak z jablek to lze udělat snadno. Takže nebudou problémy později. Jsou velmi chutné a nakládaný meloun loupe ve sklenicích na zimu.


Dali jsme to do bank
Teď posílám plátky jablek do melounů ve sklenici. Díky této kombinaci jsou melouny velmi chutné a jedinečné. Někdy hospodyňky nakládané zelí s jablky, ale stále existuje mnoho možností pro konzervování jablek, včetně vodních melounů.


Nalijte vroucí vodu
Když je sklenice melounů zcela zaplněna, pokračuji k marinádě. Naliju vařící vodu přes melouny ve sklenici. Nechám to 10 minut.


Vypouštění vody
Pak jsem nalil vodu do hluboké mísy. Zkuste vařit a podobně Okamžitě nakládaný meloun.


Přidejte sůl, cukr
Také jsem tam dal stolní sůl a granulovaný cukr..


Přidejte ocet
Zapálil jsem ho. Po varu nalijte ocet a vyjměte ze sporáku.


Nalijte marinádu
Nalil jsem melouny s jablky znovu s horkou marinádou


Sterilizujeme plechovky
a nechte jej sterilizovat po dobu 10 minut.


Pečetíme banky
Poté už sbalím víčka a na zimu nakládaný meloun, recept s jablky je připraven. Jen to přikrývám přikrývkou a čekám, až se banky úplně vychladnou.


Nakládaný meloun recept s jablky
Dobrou chuť!
Podívejte se na podobné recepty

» » Nakládané melouny s jablky