Melounový med je voňavý chutný džem vyrobený z šťávy melounu na zimu. Jak vyrobit medový meloun nardek.

Melounový med

Co je melounový med? Je to jednoduché - je to kondenzovaná a odpařená šťáva z melounu. Na jihu, kde vždy existuje dobrá sklizeň těchto sladkých a aromatických bobulí, pro přípravu chutné marmelády ze šťávy z melounu na zimu, ženy v domácnosti používají tento jednoduchý domácí způsob sklizně. Takový „med“ má zvláštní krátký název - nardek.

Složení: vodní melouny


Jak si vyrobit medový džem z melounu na zimu. Tento proces lze zhruba rozdělit do tří fází.

Vodní meloun

V první fázi vám řeknu, jak vyrobit šťávu z melounu.

Zralé a šťavnaté melouny je třeba důkladně omýt a poté držet meloun nad umyvadlem (aby šťáva, kterou potřebujeme, nevylila zbytečně), nakrájíme na čtyři části.

Pak, jako by se škrábal, lžičkou melounu musí být buničina melounu oddělena od kůry..

Výsledná červená šťavnatá hmota, sekání, vložená do bavlněné ubrousky a přiložením zátěže na vrchol vytlačte šťávu melounu.

Dalším krokem je, jak vyrobit melounový sirup.

Zde je vše víceméně předvídatelné - šťávu je třeba vařit, zahušťovat. To se provádí jednoduše - za stálého míchání zahřejte šťávu a nechte ji vařit.

Aniž by to nechalo vychladnout, protáhněte se sýrovou tkaninou složenou ve 3 až 4 vrstvách.

Sirup melounu je v podstatě připraven. Pokud si přejete připravit přesně sirup, pak jej musíte znovu vařit a nalijte do čistých připravených pokrmů.

Jdeme na třetí etapu a naučíme se vyrábět meloun z medu.

Pokračujeme ve vaření šťávy, nejprve bez zapálení ohně na hořáku a pak ji postupně snižujeme na minimum a pravidelně mícháme. Děláme to proto, abychom se vyhnuli spálení.

V ideálním případě je nutné pokračovat ve varu, dokud není objem šťávy z melounu menší než asi polovina originálu. Při vaření, stejně jako jakýkoli jiný džem, nezapomeňte odstranit výslednou pěnu.

Můžete určit, že náš voňavý meloun medový nardek je připraven svou hustou konzistencí a karamelovou hnědou barvou.

V zimě lze takový chutný melounový džem jednoduše přidat do čaje, a také, když vezmete náš blank jako základ a ukážete kulinářskou fantazii, můžete vařit mnoho pokrmů a dezertů, které potěší ty, které mají sladký zub.


Podívejte se na podobné recepty

» » Melounový med je voňavý chutný džem vyrobený z šťávy melounu na zimu. Jak vyrobit medový meloun nardek.