Křupavé zelí ve sklenici. Jak se připravit na zimu?

Křupavé zelí ve sklenici potěší vás jeho úžasnou chutí. Připravte si ji na tuto sezónu a rozhodně nebudete litovat!

Křupavé zelí ve sklenici. Jak se připravit na zimu?

Křupavé zelí ve sklenici v zimě


Složení:
- pozdně bílé zelí - 2,2 kg
- zelenina středního mrkve - 2 kusy
- vavřínový list - 3 kusy
- černé pepře
Pro solanku:
- jemná stolní sůl - 2 polévkové lžíce
- voda - jeden a půl litru
- granulovaný cukr - 2,15 lžíce. lžíce
Jemnosti vaření:
Rozpustit granulovaný cukr a sůl v teplé vodě. Odstraňte horní listy z hlávkového zelí. Rozdělte jej na samostatné kousky a nasekejte jej nožem. K broušení můžete použít také struhadlo. Zpracování mrkve na hrubém struhadle. Přeneste směs do sklenice, příliš nezhušťujte. Přidejte několik vrstev černého pepře a lavrushka mezi vrstvami. Nalijte solanku do nádoby tak, aby zcela pokrývala obsah.
Nádobu pevně zakryjte víkem. Můžete také použít obvaz složený do několika vrstev. Umístěte nádobu do hluboké misky, protože během kvašení nános solného roztoku vzroste a může přetéct. V kuchyni by sklenice měla stát několik dní. Horní vrstva zeleniny by neměla zůstat bez solanky. Pokud k tomu dojde, lehce stlačte horní vrstvu lžičkou. Čas od času můžete také propíchnout obsah páčkou ke dnu. To pomůže úniku plynu. Přesná doba vaření bude záviset na pokojové teplotě. Pokud je místnost dostatečně teplá, může být obrobek po několika dnech jeden. Velmi nízké nebo vysoké teploty negativně ovlivňují chuť zelí. Hotový obrobek uložte do chladničky..

Křupavé zelí ve sklenici. Jak se připravit na zimu?

Zvaž toto způsob sklizně zelí v slaném nálevu.

Jarní křupavé zelí recept


Složení:
- jeden a půl litru vody
- velká mrkev
- bílé zelí - 2 kg
- granulovaný cukr - 2 polévkové lžíce
- velká lžíce se skluzavkou
- sůl - 1,1 lžíce. l.
Jak se připravit:
Vyberte si dobře zralé pozdní nebo střední zelí pro vaření. Její listy by měly být pevné a křupavé. Bude to v pořádku, bude-li její chuť mírně sladká. Mrkev by měla být také nasládlá - občerstvení bude mnohem chutnější. Vyberte hrubou sůl.

Křupavé zelí ve sklenici. Jak se připravit na zimu?

Uvolněte zelí hlavu z horních listů, sekejte. Nastrouhejte mrkev na hrubém struhadle. Kombinujte připravená jídla do společné nádoby. Zvedněte třílitrovou nádobu, zeleninu pevně naskládejte. Je vhodné stlačit každou vrstvu rozdrcením. Umístěte lavrushka a hrášek koření mezi vrstvy, aby se zvýšila chuť.
Solný roztok se připravuje samostatně: zředí se 2 polévkové lžíce vody v 1,5 litru vody. lžíce cukru (nahoře) a velká lžíce jemné soli. Obsah se přenese do solanky, vaří se po dobu dvou minut, aby se krystaly rozpustily. Nechte vychladnout solanku, nalijte zeleninu studenou tekutinou. Pokud je solanka horká, bude obrobek měkký a bez chuti. Zakryjte nádobu víkem nebo gázou. Pod nádobu umístěte misku, do které bude odtékat solný roztok. Umístěte nádobu na teplé místo. Kapalina se bude postupně zmenšovat, a tak se postupně sbírají zelí. Vaření bude trvat 3 dny. Jakmile tekutina přestane „utéct“ - jídlo se může sníst.

Křupavé zelí ve sklenici. Jak se připravit na zimu?

Jak se vám líbí křupavé zelí na zimu?
jak slané zelí ve sklenici rychle křupavé
Pro vaření vyberte střední nebo pozdní zelí. Zmrazené nebo rozmazané ovoce by nemělo být užíváno. Nakrájejte zeleninu na tenké proužky. Na dno nádoby vložte několik rybízových listů, čerstvé zelné listy a semena kopru. Oloupejte a umyjte mrkev, nakrájejte je na tenké „nudle“.

Křupavé zelí ve sklenici. Jak se připravit na zimu?

Řezejte si plátky rukama, abyste vytvořili šťávu. Na 1 kg zelí budete potřebovat 10 g jemné soli a 90 g mrkve. Nasekanou zeleninu vložte do sklenice a každou vrstvu dobře utlačte. Zakryjte nádobu zelným listem a položte na něj přírodní látku nebo gázu. Stiskněte obsah. Nechte to bloudit na pár dní na pár dní. Nádobu vložte do nádrže, do které „solanka“ „unikne“. Během kvašení také odstraňte plyny a pěnu. Jakmile se pěna přestane objevovat, bude to znamenat, že zakuka je připravena k jídlu..
Zjistěte a popište zajímavou možnost solení tady.
jak solené zelí v křupavé nádobě
Složení:
- hrst soli
- citrón
- Černý pepř
- 190 g každá nakrájejte, kdoule a jablka
- hrozny - 0,1 kg
- hlávkové zelí - 8 kusů.

Křupavé zelí ve sklenici. Jak se připravit na zimu?

Jemnosti vaření:
Husté hlávkové zelí, odstraňte výhonky a nasekejte je na tenké proužky. Kaše s přídavkem soli se rozdělí do třílitrových nádob. Top s černým pepřem, jablky, kdoule a hrozny. Ovoce předem nakrájejte na kousky. Znovu vytvořte zelí další vrstvy. Vezměte si to dobře, dejte jablka, švestky a koření. Rozložte zelí a plátky citronu. Ve stejné posloupnosti pokračujte v šíření všeho. Na samém vrcholu by měly být listy zelí. Zakryjte čistým hadříkem, vložte do umyvadla, ponechte 3 týdny. Během této doby obrobek pravidelně kontrolujte. Po 3 týdnech odložte obrobek do suterénu. Solené zelí ve sklenicích dokončeno!
Podívejte se na podobné recepty

» » Křupavé zelí ve sklenici. Jak se připravit na zimu?