Suché křupavé zelí

Kysané zelí lze považovat za „vitaminový koncentrát“. Je to jediná zelenina, která po fermentaci zvýší její zdravotní přínosy. Suché solení zahrnuje mletí zelí solí, v tomto případě se nepoužívá voda. Zelí bude fermentovat ve vlastní šťávě a chuť bude „energičtější“. Někdy se do zelí přidá trochu cukru pro vyvážení chuti, ale nezapomeňte, že zákeřné bílé krystaly změkčí zelí. Proto jsme naposledy fermentovali zelí bez soli. Aby byl zelí křupavý se suchým solením, je třeba cukr zlikvidovat .


Ingredience
Složení:
- zelí - 3 kilogramy-
- mrkev - 3 kusy-
- sůl - 2 polévkové lžíce.Řezané zelí
Nejdůležitější věcí je vybrat si dobrou zelí, aby byly listy sněhově bílé a silné. Kvalitní zelí zimních odrůd by se mělo svůdně krmit a snadno šťávu. Tyto křupavé vlastnosti nelze během procesu kvašení ztratit, protože jsou známkou „pravosti“ pokrmu. Za starých časů na ruských veletrzích by nikdo nekoupil zelí, což „neví jak“ křupat.


Čím větší je hlava, tím chutnější bude zelí. Raději si vezměte půlku velkého zelí než sekejte dvě miniaturní. Horní listy jsou vyjmuty ze zelí, rozdrceny a obejdou pařez .


Vložte zelí do misky
Někdy jsou bobkové listy a stroužky česneku umístěny na dno nádoby na moření, aby se vytvořila nová chuť. Ale v klasickém receptu tato koření chybí..


Roštová mrkev
Loupaná mrkev se tře na hrubém struhadle, smíchaná se zelím.


Přidat sůl
Nejvýznamnějším okamžikem je broušení solí. Pro solení neberte jemně mletou nebo jodizovanou sůl. Zelí je soleno a hněteno rukama, dokud se neobjeví šťáva. Pokud tento proces odložíte, dostanete příliš mnoho šťávy a zelí zjemní. .


Vložte zelí do sklenice
Sklenice musí být suchá a sterilizovaná. Pokud se používají keramické nebo dubové sudy, jsou opláchnuty vroucí vodou. Zelí je plné, stlačené s maximální hustotou. V důsledku tohoto úsilí se na povrchu objeví vrstva zelné šťávy. .
Sklenice se umístí do hluboké destičky pokryté jednovrstvou gázou. Při kvašení se zelí „vaří“ a část kapaliny přeteče přes okraj nádoby. Zelí je ponecháno v teplé místnosti po dobu 4 dnů, pěna je denně odstraňována a otvory jsou „vyvrtány“ hustým dřevěným špízem na samý konec plechovky. Tyto „tunely“ ve hmotě zelí podporují pohyb plynů .


Slouží ke stolu
Po 4 dnech se zelí považuje za připravené, zakryje se plastovým víčkem a umístí do chladničky .
Podívejte se na podobné recepty

» » Suché křupavé zelí