Křupavé a šťavnaté zelí

S příchodem chladného období sklízí mnoho hostitelek zelí. Je to docela jednoduché a rychlé a nemusíte platit v místním supermarketu. Navrhuji vařit kysané zelí křupavé a šťavnaté, podle velmi jednoduchého receptu. Jen pár ingrediencí, pár dní pro zrání a zdravý vitamínový salát ze zelí s voňavou cibulkou, čerstvými bylinkami na jídelní stůl a dokonce i vařenými bramborami.
K fermentaci použijte středně pozdní a pozdní odrůdy. Vyberte si hlavy, které jsou mírně zploštělé, husté a bílé barvy. Takový kysaný zelí je křupavé a šťavnaté, což je velmi jednoduchý způsob, který jsem popsal poprvé, určitě bude křupat. Vynikající odrůda pro kvásk "Slava". Když vyberete zeleninu, klikněte na ni, měla by se mírně křupnout, ale ne uvolnit. Pařez by měl být šťavnatý a hustý.
Dřevěné nádoby, skleněné nádoby nebo smaltované nádoby jsou ideální pro skladování, pouze bez trhlin.


Ingredience
Povinné složky:

- bílé zelí 2 kg.,
- mrkev 150 gr.,
- sůl 45 g.,
- cukr 1 lžička.Nakrájejte zelí
Opláchněte hlavu zelí pod tekoucí studenou vodou. Pat je suchá ručníkem. Odstraňte horní zelené listy. Pro pohodlí se nakrájíme na čtvrt. Vystřihněte zbytky pařezu z každého.


Sekané zelí

Nyní je třeba ubrousky rozřezat na proužky, ale ne příliš tenké. Pokud je krájení velmi tenké, bude zelí měkké. K tomu použijte drtič, kuchyňský robot nebo ostrý nůž. Připravte si předem vhodnou misku, ve které bude vhodné smíchat všechny ingredience.


Přidejte mrkev
Nastrouhanou a loupanou mrkev nastrouhejte na hrubém struhadle. Přidejte zelí. Nyní, s čistými rukama, musíte šťouchat zelí s mrkví tak, aby se stala šťavnatější.


Sůl
Přidat sůl. Nyní musíte znovu dobře rozmíchat a promíchat celou hmotu..


Přidejte cukr
Přidejte granulovaný cukr. Míchat.


Směs
Nyní musíte vyzvednout malý kontejner, ve kterém bude zelí kvasit. Čím je menší, tím lepší. Bereme dobře, aby se šťáva objevila nahoře.


zmáčkni
Zakryjte čistým hadříkem. Položte plochý talíř nahoru. Položte sklenici vody na misku. Po dobu 2-3 dnů odešlete nádobu na teplé místo.


Prorazit
Následující den odstraňte látku a propíchněte několik míst. Tento postup provádějte dvakrát denně. Pokud tak neučiníte, zelí bude mírně hořké..


Odstraňte látku
Když je zelí dostatečně zkvašené, uložte jej v chladničce. kysané zelí připraven.


Dejte na talíř

Přeji pěknou krizi!

Podívejte se na podobné recepty

» » Křupavé a šťavnaté zelí