Jak pěstovat sazenice zelí doma

Jak pěstovat sazenice zelí doma? Co potřebujete vědět, abyste si mohli vychutnat tuto nádhernou zeleninu pěstovanou na vlastním pozemku v prvním roce? Shromáždili jsme pro vás cenné rady od zkušených letních obyvatel, kteří vám určitě pomohou s realizací tohoto podniku..

jak pěstovat sazenice zelí doma 

Jak pěstovat sazenice zelí doma krok za krokem

Výběr správné odrůdy

Před nákupem semen se musíte rozhodnout, které zelí chcete pěstovat a kdy. Je to jedna věc, pokud potřebujete zeleninu pro moření a přípravu na zimu, a docela jinou, pokud si chcete užít lehké jarní saláty. Existují tři druhy zelí: brzy, v polovině sezóny a pozdě. Hlávkové zelí rané odrůdy jsou malé, hlávkové zelí střední hustoty. Hlava zelí v polovině sezóny je velmi vhodná pro přípravu různých letních jídel, jakož i pro moření a solení. Pozdní odrůdy se používají pro dlouhodobé skladování a přípravu polotovarů na zimu..

jak pěstovat sazenice zelí doma 

Zjistěte a informace o pěstování jahod. Podrobnosti jsou popsány tady.

Příprava půdy

Chcete-li získat silné sazenice zelí, musíte připravit tu správnou půdu. Nejlepší možností je připravit ji na podzim. Zkombinujte 1 část humusu a stejné množství drsné půdy do společné nádoby, přidejte 10 lžiček. lžíce popela, důkladně promíchejte. Popel je nutný nejen jako zdroj minerálních složek, ale také jako dezinfekční prostředek. Můžete také připravit zalévací směs na bázi rašeliny. Hlavní podmínkou pro pěstování je plodnost a prodyšnost. Snažte se nepoužívat pravidelnou půdu ze zeleninové zahrady, kde dříve rostly kříže, protože v ní často žijí různé patogeny..

jak pěstovat sazenice zelí doma 

Naučte se a jak solit zelí doma. Toto je jeden z nejoblíbenějších polotovarů na zimu, proto vám doporučujeme seznámit se s našimi recepty..

Výsevní data

Čas, kdy je třeba semena zasít do půdy, závisí na druhu zeleniny. Semena raných odrůd se vysejí počátkem března, střední odrůdy se pěstují na konci března a později odrůdy - v posledních dubnových dnech. Obecně řečeno, je třeba zasít semena 60 dní před výsadbou do země..

Jak správně pěstovat sazenice zelí doma

Příprava spermatu

Před výsevem se ujistěte, že je ošetřena dezinfekčním prostředkem. Díky tomu téměř zcela eliminujete infekci zeleniny chorobami, jako je padlí, černá noha atd. Pokud jste si zakoupili předběžně ošetřená semena (to je uvedeno na obalu), před výsevem je zpracovejte pouze v horké vodě. Teplota vody je asi 50 stupňů. Po zahřátí semen je chraňte po dobu 5 minut. Díky takovým jednoduchým manipulacím zabráníte vzniku plísňových chorob..

jak pěstovat sazenice zelí doma 

Naučte se a zásady konzervování doma.

Správné setí

Je nutné pěstovat sazenice zelí s následným sběrem. To jí umožní vyrůst v hustou a robustní. Ošetřená a připravená semena zasejte do zásobníku. Za prvé, půda by měla být dobře napojena. Předtím, než se objeví první výhonky, není již nutné jej navlhčit. Jakmile se objeví první výhonky, nařeďte je. Každá sazenice by měla mít krmnou plochu 2 x 2 cm. Po 14 dnech si sbírejte sazenice, zasadte je podle schématu 3 x 3 cm. Pro tento účel je velmi vhodné použít kazety. Stonek sazenic musí být prohlouben podél kotyledonu. Po 2 týdnech sazenice transplantujte do rašelinových květináčů. Pokud nechcete sbírat, osivo zasaďte do samostatných květináčů..

jak pěstovat sazenice zelí doma 

Připravte se a zelí v slaném nálevu na zimu. Ukázalo se, že obrobek je prostě úžasný - určitě to bude na vašem stole!

Jak pěstovat sazenice zelí doma v detailu

Osvětlení

Chcete-li získat vysoce kvalitní sazenice se silnými a silnými kořeny, je třeba sazenice pravidelně doplňovat, protože normální denní světlo nebude stačit. Další osvětlení lze zajistit zářivkou. Sazenice by měly být osvětleny po dobu nejméně 12-15 hodin denně..

jak pěstovat sazenice zelí doma 

Zalévání a teplotní podmínky

Rostlina by měla být napojena podle potřeby. Mokré zamokření a sušení z půdy by nemělo být povoleno. Uvolněte půdu tak často, jak je to možné. Sazenice zelí netolerují prudký pokles teploty. V tomto případě jsou hlavy zeleniny volné a malé..

Jak rychle pěstovat sazenice zelí doma

Vrchní oblékání

Aby rostlina rostla dobře a rychle, předběžně ošetřte semena stimulátorem růstu. V budoucnu je třeba sazenice pravidelně krmit, aby se zajistila vyvážená výživa pro všechny části rostliny. První krmení se provádí týden po provedení vyskladnění. K tomu se zředí 2 g draslíkového hnojiva a 4,5 g superfosfátu v litru vody. 14 dní po prvním krmení můžete provést druhé krmení. Množství minerálních složek na litr vody se musí zdvojnásobit. Po zasazení zelí do otevřené půdy je třeba provést třetí krmení. 8 g dusičnanu draselného, ​​5 g superfosfátu a 3 g dusičnanu amonného se rozpustí v litru čisté vody.


Podívejte se na podobné recepty

» » Jak pěstovat sazenice zelí doma