Výsadba zelí v zemi. Jak nakrmit po vylodění? Načasování a další

Vy už víte, jak pěstovat sazenice doma, a teď bychom měli zvážit hlavní jemnosti pěstování zelí v zemi na vašem webu. Tato zeleninová plodina není tak náročná jako například rajčata, ale pokud chcete získat bohatou sklizeň, musíte znát všechna tajemství její kultivace. Dnes se budeme zabývat několika klíčovými otázkami, od krmení po kontrolu škůdců, které jsou často největší hrozbou pro vaši plodinu..

Výsadba zelí v zemi. Jak nakrmit po vylodění? Načasování a další.

Výsadba zelí sazenice v zemi

Měl by být plánován předem výsadba zelí sazenice v zemi, můžete si vybrat datum podle měsíčního kalendáře nebo se zaměřit na nadcházející víkend. Týden před plánovaným datem byste měli přestat zalévat a klíčit hojně pouze dvě hodiny před plánovaným časem..

Ale měli byste začít připravovat klíčky na výsadbu ještě dříve: za dva týdny je krmte síranem draselným a močovinou, která musí být rozpuštěna v množství polévkové lžíce v desetlitrové nádobě s vodou. Důležité je také kalení, které může být zahájeno 20 dní před plánovaným časem..

Klíčky by měly být každý den ponechány na čerstvém vzduchu po dobu 5 minut déle než předchozí den. Když jsou tedy mladé výhonky v otevřené zahradě, rychle zakoření na novém místě..

Výsadba zelí na otevřeném terénu by mělo jít podle schématu: k tomu je nutné připravit postele, pozorovat vzdálenost mezi keři 60-70 cm. S tímto schématem bude každý keř dostávat dostatečné množství slunečního světla, nedochází ke stagnaci vlhkosti a úprava parazitů bude účinnější.

Výsadba zelí v zemi. Jak nakrmit po vylodění? Načasování a další.

U každého mladého výhonku musíte vykopat díru s hloubkou nejméně 15 cm a každou jamku zalévat hojně, protože zelí je velmi náročné na vlhkost půdy.

Pokud jste v den zmapovali načasování výsadby zelí sazenice na volném prostranství pokud je počasí slunečné, měly by se postele hojně zalévat a nechat několik hodin zahřát. Do každé díry by měl být nalit humus a dřevní popel, aby mladé klíčky měly všechny potřebné nutriční složky. A teprve poté se do díry vysadí sazenice.

Věk sazenic zelí pro výsadbu v zemi by mělo být asi 45 dní, ale musíte také věnovat pozornost vnějším faktorům, například podle plánovaného data přistání by noční teplota neměla klesnout pod 5 stupňů po několik dní. Sazenice musí být zlikvidovány předem, odstraní se pomalu a nedostatečně vyvinuté klíčky a oddenky zbytku mohou být posypány „Kornevinem“ - lékem stimulujícím růst, který poskytne stoprocentní míru přežití keřů v zahradě. Když sazenice zaujmou své místo, posypeme je půdou a jemně ji rozdrtíme rukama. nutně po výsadba zelí sazenice na otevřeném terénu musí se zalévat hojně a po půl hodině opakovat hojné zalévání. To je hlavní pravidlo pro získání bohaté sklizně zelí - vyžaduje hojné zalévání..

Výsadba zelí v zemi. Jak nakrmit po vylodění? Načasování a další.

Zelí po výsadbě v zemi když se zalévá půda v díře po zalévání, může se trochu poškrábat, takže jakmile voda zmizí, měli byste jít po zahradě a opravit křoví tak, aby rostli přímo vzhůru.

jestli ty zelí rostlin ve filmech, pak se lze vyhnout mulčování půdy, ale na otevřené půdě by tato metoda neměla být zanedbávána. Kmeny musí být pokryty suchou trávou, aby se zabránilo vysychání půdy..

Aby keře rostly a rostly správně, musí být půda pravidelně obhospodařována, stejně jako vrchní obvaz a zpracování škůdců. První hilling by měl být proveden po 20 dnech, ale zalévání by samozřejmě mělo být mnohem častější. Například v oblačných dnech se doporučuje zalévat postele nejméně jednou za pět dní a za slunečného počasí by měl být interval mezi zaléváním 2-3 dny.

Výsadba zelí v zemi. Jak nakrmit po vylodění? Načasování a další.

Zelí po výsadbě v zemi

Je nemožné si to představit bez krmení a pěstování sazenic ze semen, Koneckonců, první výživné složky jsou semeny přijímány ve fázi přípravy semen. První krmení zelí po výsadbě do země by mělo být již po týdnu, s použitím roztoku 10 gramů ledu v 10-litrové kbelíku.

Na chvíli můžete zapomenout na krmení a další fáze bude, když se na keřech začnou tvořit hlavy zelí. K tomu se připraví minerální koktejl: v 10 litrech se rozpustí 4 gramy močoviny, 5 gramů superfosfátu a 8 gramů síranu draselného. Je to sůl, která je považována za nejoptimálnější krmení pro mladé keře zelí, ale pokud podporujete organická hnojiva, můžete během zalévání používat infuzi hnoje..

Výsadba zelí v zemi. Jak nakrmit po vylodění? Načasování a další.

S otázkou, jak krmit zelí po výsadbě v zemi, přišli jsme na to, ale stále musím říci pár slov o boji proti škůdcům. I když jste keře vysadili správně, napojili a pravidelně je krmili, můžete na sklizeň zapomenout, pokud dovolíte šíření škůdců v zahradě. Když pěstujete sazenice, ujistěte se, že semena ošetřujete dezinfekčním roztokem, který chrání výhonky před nemocí, ale musíte bojovat proti škodlivým midges, motýlům a slimákům, kteří jsou již na místě.

Mladé keře musí být pravidelně práškovány popelem a tabákovým prachem. Je však lepší nepoužívat chemikálie, neaplikovat je na vrcholy zelí, protože chceme pěstovat užitečný produkt pro spotřebu.

Výsadba zelí v zemi. Jak nakrmit po vylodění? Načasování a další.

V boji proti škůdcům vám organické infuze pomohou, například si můžete připravit odvar z rajčat. Za tímto účelem se čtyři kilogramy vrcholů nalijí deseti litry vody a trvají čtyři hodiny na slunci a potom se vaří další čtyři hodiny.

Dostanete odvar, který musí být filtrován a zředěn vodou na polovinu. Pro zvýšení účinnosti můžete do roztoku přidat dalších 20 gramů zředěného dehtu mýdla..

Jestli máte zájem Čínské zelí, výsadba sazenic do země může postupovat podle stejného schématu, ale tato zeleninová plodina je o podmínkách méně vybíravá a vydrží i nižší teploty.


Podívejte se na podobné recepty

» » Výsadba zelí v zemi. Jak nakrmit po vylodění? Načasování a další