Brokolice. Pěstování a péče v otevřeném poli

Brokolice je poměrně nový produkt, ale v naší zemi již získal popularitu a stal se žádanou a nenahraditelnou složkou potravin. I když existují lidé, kteří to ani nezkusili. Kdo miloval zelené "jehňata", už vyzkoušeli praxi "Brokolice - pěstování".

A jak se ukázalo, je to ve střední klimatické zóně velmi snadné. Rostlina je možné pěstovat jak ve skleníkových podmínkách, tak i na čerstvém vzduchu. Zároveň je pro ni pohodlnější varianta s čerstvým vzduchem. A protože tato odrůda zelí má krátkou vegetační sezónu, často se zanedbává metoda sazenic a výsadbový materiál se vysévá přímo na postele..

Brokolice zelí - pěstování a péče na otevřeném poli

Brokolice. Přistání


Když výsadba zelí sazenice první plodina brokolice se sklízí v prvním měsíci léta. Při výsevu semen přímo do lůžek budete muset chvíli počkat. Výsev se provádí od druhé dekády května. Půda by se měla dostatečně zahřát. Pokud jde o dřívější výsadbu - v dubnu - je to výhradně pod krytem pro film nebo spunbond. Mimochodem, rostoucí zelí brokolice v otevřeném poli může být vyrobeno postupně: pěstujte zrna najednou, ale s rozdílem týdne nebo dvou (nejpozději však v prvních červencových dnech). To umožní „natáhnout“ zrání hlav a sklízet postupně..

Brokolice zelí - pěstování a péče na otevřeném poli

Brokolice půda potřebuje neutrální. Silně kyselá půda v plánovaném výsadebním místě před začátkem zahradní sezóny je vykopána vápnem, skořápkovým práškem nebo křídou. Příprava se provádí na podzim - půda se hnojí popelem (asi litr na 1 metr čtvereční) a kompostem (kbelík). Stejné složení půdy se používá pro „Sazenice zelí brokolice "pěstování" ve sklenících nebo doma. ““ Místo je vybráno otevřené, ale s ohledem na to, že kultura miluje stínovaná místa (ne pod spalujícím sluncem).

Sledujte střídání plodin. Nezasazujte brokolici, kde dříve rostly noční lžíce, dýně, luštěniny, mrkev a také cibule.

Brokolice zelí - pěstování a péče na otevřeném poli

Schéma pro výsadbu semenného materiálu doporučuje pochovat zrna ne více než 2 cm. Pokud stále používáte sazenice, pak je pochovávejte hlouběji - pokrývající téměř celý stonek k prvním listům, napojen a nezapomeňte mulčovat. Před vyloděním jsou jamky důkladně navlhčeny. V postelích je mezi sazenicemi ponecháno 30 cm a interval řad je 0,5 m každý. Nevyřízené množství je posypáno zeminou a velkoryse zaléváno.

Takže když pěstování zelí v zemi materiál se dobře vzal, rychle se zakořenil, výsadba se provádí v pozdním odpoledni (s nízkou sluneční aktivitou) nebo za oblačného dne.

Brokolice zelí - pěstování a péče na otevřeném poli

Aby se zabránilo růstu plevelů a udržení vlhkosti v kořenové zóně, je půda pod zelím mulčována. Jako mulč se používá suchá půda nebo humus, malá sláma, hobliny. Při časném výsevu existuje riziko nočních mrazů (až -2 ° C), v důsledku čehož mladý růst - “Brokolice "rostoucí ze semen - může zemřít. Aby se tomu zabránilo, poprvé je nevyřízený materiál pokryt filmem a je odstraněn, když je příznivé počasí..

Brokolice zelí - pěstování a péče na otevřeném poli

Brokolice. Péče


Jaká by měla být péče a z čeho by měla sestávat bezprostředně po výsadbě semen brokolice a poté? Za prvé zelí brokolice - pěstování a péče - potřebuje ochranu. Až 10 dní jsou pokryty spálenými paprsky, nárazy větru smrkovými větvemi nebo jiným materiálem. Další péče stanoví budoucí výnosy.

Během celého období růstu tedy musí zelí pečovat:

- Půda je zvlhčena hojným zaléváním jednou nebo dvakrát týdně. Pokoušejí se nasycení vlhkostí 15 cm nebo více. V horku ji zalévají častěji (každý druhý den) a vybírají pro toto ne horké ranní hodiny nebo večer. Nepřeplňujte! Stačí udržet zemi mírně vlhkou po celou dobu.

- Když rostoucí brokolice skutečnost boje proti plevelům je důležitá. Zabraňuje růstu plevelů pomocí 3 cm mulče. Zachovává také zavlažování / dešťovou vodu v postelích. Nedoporučuje se používat pro plevel chemikálie.!

- Po zalévání nebo dešti se plocha bez kompostu uvolní.

Brokolice zelí - pěstování a péče na otevřeném poli

Dívat se skrz "Brokolice »pěstování fotografií, nezapomeňte na krmení. K tomuto účelu se používá mullein - připravují se organické tinktury (hrst látek v kbelíku s vodou, jeden den napuštěný a hnojený na mokré půdě). Dva týdny po výsadbě se minerální hnojiva aplikují přímo pod kmen. K roztoku se vezme 40 g superfosfátu, 20 g dusičnanu amonného a 10 g síranu draselného. Je velmi výhodné používat složitá hnojiva a ředit je podle pokynů..

Pak, před řezáním centrální květenství, krmení je zastaveno! A pak se používají méně koncentrované roztoky hnojiv. Brokolice nyní potřebuje draslík a fosfáty a dusík - mnohem méně. Kuřecí hnoj se používá opatrně - toto koncentrované dusíkaté hnojivo může rostliny spálit! Infuze z ní (hrst na kbelík vody) se nechá 2-3 dny stát a poté se zředí vodou 10krát. Po každém oblékání se oblast zalévá.

Brokolice zelí - pěstování a péče na otevřeném poli

Kromě odplevelení se provádí také ohařování keřů. Nejprve, 20 dní po výsadbě (klíčení), pak znovu - po dalších 10 dnech. Uvolněním zabraňují tvorbě kůry na povrchu Země. Uvolněte se - zelí brokolice - pěstování a péče v přírodě pozemek - po každém krmení a zalévání do hloubky 7-8 cm.

Sbírka

Zrání hlavy někdy nedrží ke keřům a může se zlomit. Se sbírkou jehňat není pozdě. Nejprve je hlavní koruna oříznuta. Nečekejte na změnu barvy, žloutnutí nebo jiné známky charakteristické vadnutí hlav a znehodnocení chuti. S takovými příznaky se plodina zahodí! Mnoho odrůd brokolice nadále nese ovoce po odříznutí středního květenství. Boční hlavy dozrávají od týdne do půlměsíce. A tak můžete vzít dva zelí plodiny ročně.

Brokolice zelí - pěstování a péče na otevřeném poli

Hlavy jsou odříznuty částí stonku, které jsou také docela jedlé. Ke skladování se zelí sklízí pozdě večer nebo brzy ráno. Ale častěji „jehňata“ jako v „Brokolice brokolice - foto - pěstování a péče", Eaten okamžitě: smažené v těstíčku, dušené atd." A pokud jde o zavařeniny, jedná se hlavně o marinády ve formě sortimentu s jinou zeleninou a bylinkami..


Podívejte se na podobné recepty

» » Brokolice. Pěstování a péče v otevřeném poli