Jak pěstovat jahodové sazenice ze semen? Efektivní tipy

Jak pěstovat jahodové sazenice ze semen? A je vhodné to udělat? Ano, pokud jde o drobnoplodé bobule. V jiných případech je lepší pěstovat rostlinu vegetativním rozmnožováním. Pouze odrůda může rozmnožovat takovou odrůdu semeny. Pro obyčejné letní obyvatele tento závazek nepovede k požadovanému výsledku..

jak pěstovat jahodové sazenice ze semen? Účinná rada.

Ovoce s malými plody nebo zbytky jahod nesou ovoce po celou letní sezónu. Doporučujeme věnovat pozornost těmto odrůdám:

• Baron Solemacher
• Žlutý zázrak
• Ali Baba
• Alexandrina
• Alpská novinka
• Bílá duše
• Weiss Solemacher

Je vhodné nekupovat, ale sbírat semena sami. Vezměte prosím na vědomí, že hybridní odrůdy rostlin by se neměly používat k rozmnožování, protože neduplikují jejich rodičovské vlastnosti..

jak pěstovat jahodové sazenice ze semen? Účinná rada.
Můžete bezpečně vařit jahody na zimu - chutné recepty shromáždili jsme jen pro vás.

Jak pěstovat jahodové sazenice ze semen


1. Důležitým bodem je zvolit čas pro setí. Pokud máte žárovky, můžete je zasadit na začátku prosince. V případě jejich nepřítomnosti se osev nejlépe provádí v březnu. Před výsevem musí být semena namočena ve speciálním roztoku. K jeho přípravě se používá stimulátor růstu..

2. Připravte půdu. Připravuje se z humusu, zahradní půdy a písku v poměru 1: 1: 3. Před výsadbou ošetřte půdu, abyste zabránili růstu mikroorganismů. Je velmi výhodné použít rašelinové tablety, které se po namočení několikrát zvětší.

3. Vyberte si plastové nádoby na pěstování, protože nebudou růst houbou. Nádoby ošetřte roztokem manganistanu draselného.

jak pěstovat jahodové sazenice ze semen? Účinná rada.
Dozvíte se více o pravidlech pro výsadbu sazenic tady.
Jak správně pěstovat sazenice jahod ze semen: stimulace růstu
1. Naplňte nádobu připravenou zeminou. Nechejte asi 2 centimetry k okraji.
2. Zakryjte povrch půdy sněhem. Semena rozložte rovnoměrně na povrch sněhu.
3. Nádoby umístěte na tři dny do chladničky..

Tající sníh "semena" dotáhne do požadované hloubky. Povrch je zavlažován z postřikovače, takže se semeno během zavlažování nepohybuje.

jak pěstovat jahodové sazenice ze semen? Účinná rada.
Jak pěstovat sazenice zbytkových jahod ze semen: vlastnosti zalévání.

První výhonky lze očekávat během prvních čtyř týdnů. Nádoba, kterou jste dříve umístili do chladničky, by měla být umístěna na teplém a dobře osvětleném místě. Vystupující sazenice zakryjte plastovým sáčkem nebo přilnavou fólií. Kapky na víku jsou známkou toho, že nádoby mají dostatečnou vlhkost. Kapky z času na čas otřete papírovou utěrkou. Odstraňte pásku několikrát denně, aby byl obsah větrán. 1 čas za 2 týdny kombinujte zalévání a krmení. K výživě je vhodný roztok minerálních hnojiv nebo humátů.

Pokud je teplota uvnitř skleníku 22-25 stupňů, je nutné další zalévání. Pokud je teplota nižší a je asi 20 stupňů, pak existuje riziko plísní. V tomto případě nemůžete čekat na výhonky. Nezapomeňte „doplnit“ sazenice zářivkou. Je velmi vhodné použít časovač - zapíná a vypíná světla v nastavený čas. Zapněte lampu v 6 hodin a vypněte v 23 hodin. To stačí, aby se objevily první listy..

jak pěstovat jahodové sazenice ze semen? Účinná rada.
Zvažte a petržel na zimu - oblíbené recepty.
Jak pěstovat jahodové sazenice ze semen doma: vychystávání

Po objevení prvních dvou listů můžete přistoupit ke sběru rostlin. Vezměte prosím na vědomí, že listy by měly být zubaté, ne kulaté. Vykopejte každou rostlinu a přesuňte ji do samostatných krabic. Tady to bude růst před přesazením do otevřeného prostoru. Jahody je třeba i nadále zalévat a zvýrazňovat, aby se cítily co nejpohodlněji..

Jahody by měly být vytvrzeny před výsadbou na otevřeném terénu. Bez předběžného vytvrzení může zemřít na jasné slunce nebo sucho. Nezapomeňte střídat skleníkové podmínky se „stresujícími“ podmínkami. Díky tomu bude rostlina připravena na přírodní podmínky. Vezměte krabice venku na pár hodin. Bezprostředně před nástupem na palubu jsou bedny po celý den venku.

Po zamrznutí přesuňte sazenice do otevřeného terénu. První týden ji pečlivě sledujte. Nedovolte, aby půda vyschla. Pokud teplota vzduchu poklesla, zakryjte krabice fólií, zastínění tak, aby rostliny nedostaly jasné sluneční světlo.

jak pěstovat jahodové sazenice ze semen? Účinná rada.
Twist také jahodová šťáva na zimu.

Jak pěstovat zahradní sazenice jahod ze semen


Mezi jednotlivými rostlinami je nutné dodržovat vzdálenost 30 cm, pokud je půda velmi suchá, zalévejte ji tak, aby jahoda nezemřela suchem. Po 4-5 měsících to začne přinášet ovoce..

Bude to velmi užitečné pro začínající zahradníky “jak pěstovat jahody sazenice videa". S tím se můžete naučit spoustu komplikací pěstování. Kromě toho můžete jasně vidět, jak se zkušení zahradníci zabývají kultivací..

Jak vidíte, pěstování jahod ze semen doma není vůbec obtížné. Je však nutné sazenice řádně zalévat, sbírat půdu, krmit, transplantovat. Pokud budete postupovat podle našich doporučení, určitě uspějete.!


Podívejte se na podobné recepty

» » Jak pěstovat jahodové sazenice ze semen? Efektivní tipy