Metoda solení vln

Zlatíčko nebo růžová volnushka je možná jednou z nejčastějších hub ve středním Rusku. Ve velkém množství je velmi vhodné sklízet solením. Pak budou udržovat celou dlouhou zimu. "Metoda solení vln" recepty nabídnout manželkám několik možností pro moření hub. V zásadě však spadají do dvou hlavních kategorií: horké a studené metody..

Metoda solení vln

Horký metoda solení vln

Houby jsou namočeny v tekoucí studené vodě nebo ponechány v ní na den, často se mění. Poté, co jsou vlny tříděny podle velikosti a stehna jsou z nich odstraněna (nohy se nepoužívají při solení). Houby se umístí do slané vody, aby se vznášely a vařily asi 15 minut. Pak se složí do cedníku, aby odtékaly vodu a ochladily se..

Ve spodní části solné misky jsou třešně a listy černého rybízu, bobkové listy, kopr a česnek. Vlny se ukládají do vrstev a opatrně se posypou solí. Listy a koření jsou opět umístěny na poslední vrstvu položených hub a na dno misky. Nahoře je umístěn dřevěný kruh s útlakem.

Metoda solení vln

Sklizeň hub na zimu se počítá: na 10 kg vln je obvykle 20 bobkových listů a 600 g soli.

Studený způsob solení vln na zimu

Při solení za studena se vlny předem namočí ve studené (tekoucí) vodě po dobu nejméně tří dnů. Potom se sled akcí opakuje jako při horkém solení. Vlny „zrají“ ke spotřebě 40. den. S touto metodou solení jsou houby mnohem chutnější a vůbec nemají chuť hořkou.

Metoda solení vln

Pro milovníky slaných pokrmů existují docela zajímavé recepty “Solení hub. Houby na zimu". Můžete je také zkusit vařit a v zimě se hýčkat skvělým občerstvením..


Podívejte se na podobné recepty

» » Metoda solení vln