Teplé a studené solení

solení vln na zimuHouby jsou nejvíce nepředvídatelným výtvorem přírody a každý rok se objevují jinak. Jsou chvíle, kdy neexistují bílé houby nebo houby, houby první kategorie, ale může být spousta hub druhé a třetí kategorie. Patří mezi ně lišky, medové agariky, hřib a hřib. Aby se houby řádně uchovaly až do zimy, jsou solené, nakládané nebo sušené. Recept na solné vlny na zimu bude relevantní pro milovníky hub.

Jak a kde sbírat

Vlny jsou dvou typů. Oba tyto druhy jsou jedlé:

  • Jak solit vlny chladným způsobemRůžové vlasy lze rozpoznat kloboukem a jeho charakteristickou barvou a okrajem na okrajích. Mladé houby s růžovou čepicí, konvexní nebo ploché, mají červené soustředné kroužky. V průběhu času se čepice stává bledší, ve tvaru trychtýře, s klesajícími okraji. Průměr čepice je od 5 do 12 cm, barva stehna je světle růžová až 7 cm, tloušťka stehna je 2 cm. Houba má křehkou a volnou strukturu..
  • Bílý květ je identický s růžovým ve struktuře. Barva víčka je světlejší a bez soustředných prstenců.

Při sběru položte volnushki s víčkem dolů, pokud možno, odděleně od těžších hub. Obvykle se vyskytují v březových a olšových lesích..

Pouze sklizené houby nejsou dlouhodobě skladovány a mohou se zhoršovat, takže je nutné je začít zpracovávat. Pokud je to z nějakého důvodu zpožděno, houby na smaltované pánvi mohou být chlazeny, ale ne déle než na jeden den..

Jak solit

Pro skladování solené houby doporučuje se používat pouze v dřevěných nebo skleněných nádobách. Jiné druhy nádobí nejsou vhodné, protože kapalina z hub reaguje s jejich povrchem a vytváří škodlivé látky pro zdraví.

Viz také: Rychlé recepty na výrobu nakládaných žampionů

Čištění a namáčení

Vlastnosti solení volushkiVolnushka z kategorie hub, které jsou vzhledem k obsahu hořkých nebo škodlivých látek považovány za podmíněně jedlé, a někdy mají nepříjemný zápach. Jsou vhodné ke konzumaci až poté, co byly namočeny nebo uvařeny, mohou být také konzumovány po solení a kvašení..

Pokud jsou houby různé, musí být rozděleny podle typu, očištěny od listů a mechu, oříznuty poškozené oblasti. Poté opláchněte studenou vodou.

Můžete to udělat jinak. Vložte houby do velkého hrnce nebo pánve a přikryjte vodou, na vrchol položte desku s malou hmotností, aby houby neplavily. Nemusíte je dlouho držet ve vodě. Poté musí být vyčištěny, rozděleny na klobouky a nohy a musí být odstraněny oblasti postižené škůdci. Tento způsob čištění se doporučuje před solením a mořením. Před solením musí být vlny udržovány ve studené vodě po dobu 2-3 dnů, nebo kvůli hořké šťávě je snadnější vařit vlny a ne je namočit.

Jak nakládat houby

Jak správně promočit: je důležité několikrát vyměnit vodu, ve které jsou houby, úplně z nich odstranit hořkou chuť. Dlouhodobá přítomnost hub beze změny vody povede k jejich zakysání v uvolněné šťávě, a pokud je voda zcela nezakrývá, existuje možnost tvorby plísní..

Viz také: Recept na studené solené mléčné houby

První cesta

Pro solení vln chladným způsobem se nemusí vařit. Po zpracování a namáčení vložte do připravené nádoby trochu koření (na základě 10 kg hub budete potřebovat koření - 1 g, bobkové listy - 2 g) koprové deštníky, třešně, dubové listy, křenový kořen a listy, několik kousků papriky a hřebíčku. Každé z těchto koření slouží jinému účelu:

  • Zachování vlnKopr, listy černého rybízu a karafiáty dělají vlny obzvláště voňavými.
  • Křenové listy a kořen přidávají koření a jsou kyselým lékem.
  • Třešňové a dubové listy se používají pro chutný křehkost a sílu.

Na koření se umístí houby o tloušťce 5-8 cm, nalije se sůl (1 kg hub bude vyžadovat 50 g soli). Nejvyšší je vrstva koření. Poté nádobu uzavřete volným víčkem a vložte malou hmotnost, která se nerozpustí ve slaném nálevu.

V průběhu času se solené houby usadí a do prázdného prostoru lze přidat novou dávku hub, soli a koření. Volnushki solené touto metodou musí být uchovávány po dobu 40 dní, teprve potom mohou být snězeny.

Druhá možnost

Jak ukládat nakládané houbyPři solení volnushki horkým způsobem je nutné houby předem zpracovat, pak je třeba je půl hodiny vařit slanou vodou s kořením (1 kg volvushki, 2 polévkové lžíce soli, bobkový list, 2 listy černého rybízu, 3 černé pepře a 3 stroužky). Když se houby usadily na dně a barva solanky se stala průhlednou, znamená to, že jsou připraveny. Poté je třeba vývar nalít, umýt houby, hodit do cedníku, aby vyschly.

Viz také: Kaviár z medové agariky: nejlepší recepty na zimu

První možnost pro horké solení vln probíhá stejným způsobem jako při studené metodě: přidejte do hub koření a sůl 45-60 g na 1 kg a přikryjte víčkem, naložte malé zatížení.

Správný způsob solení hub

Horké solení lze provést jinak: vařené houby se vyjmou štěrbinovou lžičkou a ochladí se v pánvi. Naplňte sklenici nebo dřevěný sud houbami a solankou. Výhodou této metody je, že během několika dnů budou houby připraveny k jídlu..

Jak vařit houby před mořenímJe zajímavé, že recepty na solení se liší v závislosti na oblasti. Například běloruská metoda: houby jsou solené pouze syrové, ale předtím musí být namočeny, v závislosti na druhu, od několika dnů do několika hodin. Metoda Volga - v tomto případě se namáčení nepoužívá, věří se, že takto ztrácí aroma a chuť. Orlovsky - houby nejsou solené vůbec, musí se vařit tak, aby chutnaly.

Kromě otázky, jak solit vlny na zimu, je důležité myslet na jejich bezpečnost doma. Skladovací místnost by měla být chladná a dobře větraná, s teplotou vzduchu 5-6 stupňů, při vyšší teplotě může solit.


Podívejte se na podobné recepty

» » Teplé a studené solení