Krok za krokem foto recept na horké solení vln na zimu doma

horké solení

Popis

Horké solení - jedna z metod sklizně hub na zimu, která se na první pohled může zdát velmi obtížná a časově náročná. Trvání tohoto procesu trvá jeden měsíc, teprve po této době budou solené houby připraveny ke spotřebě. Věnujte však pozornost skutečnosti, že do jednoho měsíce budou vlny osoleny, stačí je na tento proces připravit. Co je důležité nenechat si ujít při přípravě vln na horké solení, se dozvíte z našeho receptu s fotografiemi a pokyny krok za krokem.

Takováto dlouhodobá metoda moření hub je velmi výhodná, pokud jsou houby záměrně sklízeny na zimu. V tomto případě mohou být houbové polotovary okamžitě distribuovány do skleněných nádob a přemístěny do sklepa ke skladování. S příchodem zimy mohou být slané vlny bezpečně odstraněny ze zimních zásob a uvedeny do činnosti.

Doporučujeme před použitím opláchnout houby solené tímto způsobem a bude lepší, pokud je namočíte do studené vody po dobu jedné hodiny. Takže veškerá přebytečná sůl může vycházet z hub, kterými jsou během procesu solení namočeny.. Po provedení takového postupu můžete rychle připravit lahodnou polévku ze solených vln., stejně jako spousta houbových salátů, a pokud kořeníte houby rostlinným olejem a přidáte cibuli, dostanete vynikající předkrm, který můžete zahrnout do jakéhokoli menu.

Pojďme tedy začít vařit!

Ingredience

 • Volnushki 1 kg
 • Stolní sůl 50 g + 1 lžíce. l.
 • Česnek 1 ks.
 • Mletý černý pepř podle chuti
 • Sladký hrášek 10 ks.
 • Křen listy 2 ks.
 • Cherry listy 2 ks.
 • Voda 1 l

Kroky

 1. Nejprve musíte zásobit vlny na požadovaném množství. Mnoho houbařů tvrdí, že takové houby se vyskytují pouze v březových lesích, ve smíšených lesích však najdete i vlny. Období těchto hub obvykle klesá v srpnu a končí v říjnu po prvním mrazu. Je téměř nemožné zaměnit obyčejné růžové vlny s jinými houbami, protože nemají falešné protějšky. Pokud však nalezené vlny vyvolávají pochybnosti, je lepší vyhledat pomoc od zkušených sběratelů hub..

  sbírání vln

 2. Houby přivezené z lesa na chvíli ponořte do teplé vody. To musí být provedeno, aby se část lesního steliva mohla sama od houby oddělit, což výrazně zjednoduší další postup jejich čištění..

  namočte do vody

 3. Očistěte zbytek listů a větví z vln ručně. Jemně seškrábněte třásně pod hřibovou čepičku nožem. Zkuste každou vlnu zpracovat tímto způsobem, protože jedna neloupaná houba může zničit celý budoucí obrobek.

  čistíme nohy

 4. Když jsou všechny houby vyčištěny a opláchnuty, vložte je do nádoby s vroucí slanou vodou. Vlny vařte dvacet minut, poté je zlikvidujte v cedníku a opláchněte je tekoucí vodou. Během procesu vaření nezapomeňte odstranit výslednou pěnu na povrchu hub.

  vařte houby a odstraňte pěnu

 5. Dále vezměte ten hluboký kontejner, ve kterém plánujete solit vlny, a zakryjte jeho dno křenem a třešňovými listy. Pokud tyto komponenty nemáte, je to v pořádku, v našem případě se bez nich můžete snadno obejít. Další, poslat houby do kontejneru s nohama dolů. Každou houbovou vrstvu posypte stroužky česneku a posypeme mletým pepřem a solí. Pokud jsou vlny sklízeny na zimu, měly by být rozloženy do sterilních nádob ve stejném pořadí.

  usnout koření

 6. Vytvořenou houbu zatlačte zatlačením, jak je znázorněno na obrázku níže. V této podobě vložte houby do jakékoli chladné místnosti na dobu třiceti dnů.. Poznámka! Během této doby by měly být vlny ve slaném nálevu, takže se je snažte pravidelně kontrolovat na přítomnost.. V případě, že se množství solanky sníží, přidejte do ní vařenou slanou vodu.

  klademe zatížení nahoru

 7. Po stanoveném čase mohou být vlny bezpečně jedeny. Jak již bylo zmíněno výše, doporučujeme používat houby před použitím důkladně opláchnout nebo namočit jednu hodinu ve studené vodě.. Hot solení doma je dokončeno.

  slané vlny na zimu

  Dobrou chuť!


Podívejte se na podobné recepty

» » Krok za krokem foto recept na horké solení vln na zimu doma