Metoda solení vln

Houby Volushka jsou rozpoznávány pouze těmi, kteří jsou horliví a „vzdělaní“. Umí je solit. Čas na sbírání vln trvá od poloviny léta do konce září. Tyto houby svým vzhledem a kulinářskými vlastnostmi připomínají mléčné houby. A spolu s nimi jsou jedním z hlavních druhů hub pro moření. Mimochodem, mladé vlny jsou cenné nejen v tomto typu přípravy, ale také v moření. A po určitých postupech se houby mění z růžové na žluté.
Volnushki jsou považovány za specifické houby, a proto vyžadují při přípravě zvláštní přístup. Nebo spíše předvaření nebo blanšírování. Co se týká solení, pak použijte slané vlny možné nejdříve 40 dní po přípravě.

Metoda solení vln

Pro vás dáme nejběžnější a nejjednodušší recept "Způsob solení volushki". Bude vyžadovat následující produkty:
1. 0,6 kg vlny,
2,4 bobkové listy,
3. 2-3 hřebíček,

4. 2-3 stroužky česneku,
5,5 hrášku černého pepře,
6. 3-4 listy černého rybízu,
7.1.5 lžíce sůl na litr vody.
A než začnete solit vlny, musíte je pečlivě třídit, zneškodnit rozmazlené a červivé, vyčistit je od různých zbytků lesů a vašich vlastních okrajů. Potom několikrát důkladně opláchněte tekoucí vodou. Poté se na oheň umístí pánev s vodou, která se přivede k varu a přidá se sůl. Houby jsou také položeny spolu s kořením: listy rybízu, hřebíček a pepř. Vlny by se měly v této kompozici vařit po dobu nejméně 15 minut..

Metoda solení vln

Po uplynutí stanoveného času jsou houby vyjmuty ze solanky, hozeny do cedníku a důkladně promyty pod tekoucí vodou. Poté se vlny přenesou do připravených pokrmů a přidají se k nim bobkové listy, česnek a znovu se nalije solanka, ve které byly vařeny. Solný roztok by měl houby zcela zakrýt. Solená jídla jsou pokryta ubrouskem a na vrchol je položen útlak. Houby se tedy uchovávají 3-4 dny, poté je lze rozložit do bank a válcovat.
Tato horká metoda solení volushki je vhodná jako skvělý předkrm pro bramborové nebo masové pokrmy. Existuje však také chladný způsob solení těchto hub. Vlny se pohybují podél ní a jsou pečlivě omývány. Poté jsou převedeny do plastových nádob (nedoporučuje se brát kovové) a namočeny v nich po dobu 3 dnů. V těchto dnech, aby se houby nezkysly, je třeba vodu vyměňovat 3-4krát denně..
Poté znovu začne používat plastové nádobí solení vln. Houby jsou položeny na dno ve vrstvě a sypané hojně solí, nebojí se to přehánět. Další vrstva hub je položena nahoře, pokrytá solí atd. Vlny se tak skládají ve vrstvách, které se střídají mezi čistými křenovými listy. Všechny následující vrstvy se opakují. Na konci se nanese ubrousek, na který je položen útlak. Vlny pod tlakem by měly být drženy po dobu 3 dnů a poté rozloženy do sklenic spolu s křenem, naplněné solankou a uzavřeny plastovými víčky.

Metoda solení vln

Takto můžete jíst solené vlny za 30-40 dní. Toto období je dost na to, aby se osolili a byli zralí. Tento způsob solení vln v zimě by měl být skladován na chladném místě. Před podáváním by se přebytečná sůl měla z houby omýt a případně namočit do mléka.
Podívejte se na podobné recepty

» » Metoda solení vln