Zmrazit kompot

Zmrazení je jedním ze způsobů, jak v chladné zimě odnést kus léta. To vám umožní téměř plně zachovat prospěšné vlastnosti bobule a ovoce. Kompoty vyrobené ze zmrazených ingrediencí doplní naše tělo vitamíny po celou zimu. Okamžitě vyvstává otázka: jak zmrazit bobule a jak je uložit? Jak skutečně to bude užitečné, bude záležet na správnosti zásady zmrazení a skladování. zmrazené bobule kompot.

Zmrazit kompot

Jak se to dělá zmrazení bobule? Nejprve jsou bobule důkladně omyty a zpracovány (tříděny, tříděny, čištěny). Zbývají pouze celé bobule. Aby bobule nebyly zmačkané a zdeformované a kompot se nezměnil na ovesnou kaši, je lepší zmrazit ji volně na rovnou desku nebo list papíru. Po zamrznutí je třeba plody nalít do speciálních skladovacích nádob nebo zabalit do plastových sáčků..

Jahody lze zmrazit celé nebo rozdrcené smícháním s cukrem před zmrazením. Husté bobule tmavých odrůd jsou vybírány na zmrazení z malin - měkké, nezralé bobule a rozmazlené bobule jsou odmítnuty. Rybíz je suchý a zmrazený - proto se jednoduše složí do plastového sáčku nebo nádoby. Brusinky se sklízejí stejným způsobem jako rybíz. Angrešt se nejprve očistí od stonků a semen, umístí se do malé nádoby a posype cukrem. Borůvky a brusinky se vymývají, suší a teprve poté se zmrazí.

Zmrazené bobule by měly být skladovány odděleně od ostatních produktů, nebo by měly být umístěny ve vzduchotěsných nádobách. Jinak rychle absorbují vůně potravin uložených v okolí a ztratí svou vlastní chuť a vůni..

Zmrazit kompot

jak vařte kompot ze zmrazených bobulí? Pro přípravu kompotu lze zmrazené bobule použít stejným způsobem jako čerstvé, ale zmrazené ingredience nevyžadují dlouhé vaření. Ingredience pro kompot:

  1. 0,5 kg zmrazených bobulí;
  2. 2/3 šálku granulovaného cukru.

Zmrazené bobule musí být nejprve opláchnuty převařenou chlazenou vodou a do vázy nalijte vařený cukrový sirup, který měl čas vychladnout.

V případě sirupu se granulovaný cukr zředí vodou v objemu 1,5 šálku a vaří 2-3 minuty. Pro zlepšení chuti doporučujeme do sirupu přidat trochu dezertního vína (muškátový oříšek, port), koňaku nebo likéru..

Zmrazený jahodový kompot, stejně jako z jiných červených bobulí, bohatých na vitamín PP, pomáhá vstřebávat kyselinu askorbovou, zvyšuje imunitu. Je však třeba si uvědomit, že při dlouhodobém vaření se vitamín C ničí - je proto lepší zmrazené kompoty dlouho vařit. Malinový kompot obsahující kyselinu salicylovou je vynikající antipyretikum při nachlazení. Kompost se stane mnohem užitečnějším, pokud z něj vylisujete šťávu a vaříte kůži a zbytek dužiny s granulovaným cukrem a kmenem.

Zmrazit kompot

Některé bobule se nejlépe nevaří, ale vloží do sklenic, nalije svůj vlastní ovocný nápoj a nechají ho vařit. Tak se připravuje zmrzlý třešňový kompot, angrešt a rybíz.

Chcete-li se udržovat zdravě v chladu, udržujte trochu léta v lednici. A ošetřujte svou rodinu zmrazenými kompoty a recepty po celou zimu. ““Příprava na zimu. Kompoty".


Podívejte se na podobné recepty

» » Zmrazit kompot