Jak zmrazit celé maliny

Navrhovaný recept vám řekne, jak zmrazit maliny na zimu doma, jednoduše a rychle. Maliny v zimě jsou skladem vitamínů. Nezapomeňte vařit nejen malinový džem, ale také zmrazit celé maliny.
Zmrazené maliny lze přidat k horkému čaju, pečenému zboží a omáčkám. Můžete z toho udělat zmrzlinu, vařit kompoty a želé. můžete stejně snadno zmrazit jahody nebo ovocný talíř pro kompot, stojí za to vzít na vědomí tyto recepty.


Ingredience

Složení:
- čerstvé maliny


připravit maliny
Je vhodné sklízet maliny sebrané vlastními rukama. Tyto bobule jsou velmi jemné, takže je lepší je nemýt, než je zmrazíte. Pokud jste bobule nezískali vy, musíte je opláchnout. Dejte do studené vody studenou vodu, vložte bobule a nechte je několik minut. Pak je rozložte štěrbinovou lžící a rozetřete na papírové ručníky. Nechte jej působit po dobu 10 minut, aby vytékal přebytek vody. Nemusíte to nechávat déle. Projděte maliny, odstraňte všechny rozmazlené bobule. Je možné, že v malinách jsou červi. Umístěte bobule na krájecí desky nebo ploché desky na krátkou vzdálenost od sebe a vložte do mrazničky na hodinu a půl. Snižte teplotu na minimum nebo aktivujte režim rychlého zmrazení, pokud je k dispozici. Je lepší zmrazit bobule na horní polici. Čím rychleji dojde k zamrznutí, tím užitečnější vlastnosti budou zachovány v malinách..


zmrazené maliny
Po hodině a půl mohou být plody vyjmuty a rychle zabaleny do sáčků nebo nádob. Je důležité, aby sáčky nebo nádoby byly pevně uzavřeny, jinak by maliny pohlcovaly všechny aroma mrazničky. Naplňte kontejnery až po okraj, ale tak, aby se bobule při zavření víka nedotkly. Je lepší používat tašky se zámkem na zip nebo speciální vakuové. Věnujte pozornost fotografii. Zde vidíte, že pod zmrzlými plody nejsou žádné ledové bazény. Toto je důležitý bod, kterému je třeba věnovat pozornost..


zabalit do nádob
Balte bobule tak, aby každý obal nebo pytel obsahoval stejné množství bobule, které používáte současně. Rozmrazování a opětovné zmrazování jsou nepřípustné. Zmrazené maliny se skladují při minus 18 po dobu 10 měsíců, aniž by ztratily své užitečné vlastnosti a jedinečnou vůni. Zmrazené bobule mění barvu docela dost, a tak se vůbec neliší v chuti od čerstvých.


zmrazené maliny
Z mražených malin si můžete připravit různé omáčky. Koláče a pečivo můžete také ozdobit zmrazenými plody. Pro dekoraci nemusíte rozmrazovat maliny, ihned ozdobte dort. Pokud jste plody před sušením dobře osušili, při odmrazování neteče..
Podívejte se na podobné recepty

» » Jak zmrazit celé maliny