Gruzínské pikantní nakládané zelí s řepou - podrobný recept, jak nakládané zelí ve sklenici nebo jiném obalu.

Grilované zelí nakládané zelí s řepou

Gruzínské zelí se vyrábí jednoduše a konečný produkt je vynikající, pikantní - pikantní a navenek - sooooo velkolepý. Existuje mnoho receptů na výrobu tohoto nakládaného zelí s řepou a každý má svůj vlastní nuanci a chuť. Proto, i když vaříte jiným způsobem, doporučuji připravit i tento recept. Tím získáte příležitost zjistit, která možnost je lepší. Kromě toho je sada produktů potřebných pro přípravu polotovaru přístupná a jednoduchá.

Složení: zelí, Bobkový list, cukr, červená řepa, sůl, černé pepře, česnek, Jablečný ocet


Jak nakládané zelí v gruzínštině.

Zelí

Vařené nakládané zelí začíná sklizní pevné, ale ne velké hlavy čerstvého zelí, které je nakrájeno na několik (4, 6 nebo 8) velkých kusů. Řez je vyžadován zachycením pařezu. Je nutné, aby se listy zelí nerozpadly, ale přilepily k sobě.

Nasekané díly jsme dali do mořicí nádoby. Za tímto účelem vám vyhovuje jak skleněná nádoba, tak jakýkoli vhodný email..

Vložte mezi listy jemně nasekaný česnek a na vrstvu zelí umístěte tenkou nakrájenou červenou řepu.

Je na čase připravit okurku. Za tímto účelem rozpusťte 1 lžíci soli a cukru v 1 litru horké vody. Přidejte do koření koření: několik černých pepřů a několik bobkových listů. Nechte to asi pět minut vařit a přidejte půl sklenky jablečného octa.

Naplňte nádobu nakrájeným zelím připravenou horkou solankou, zakryjte víčkem a počkejte 3 až 5 dnů, až bude náš obrobek nasycen marinádou. Zelí připravené k jídlu získá krásnou intenzivní růžovou barvu..

Pokud chcete, aby gruzínské zelí s řepou stálo více a nebylo kyselé, aby se jeho chuť nezhoršila, je lepší ji udržet v chladu. A kde je ve vašem domě takové místo - rozhodnete se.

Zelí s řepou

Takové kořeněné a kořeněné nakládané zelí lze použít jako samostatné občerstvení nebo se může stát velkolepou součástí dalšího lahodného zimního zelného salátu, který jste si připravili. Takový krásný marinovaný blank neobvyklé barvy ozdobí jakýkoli stůl. Není divu, že se to často nazývá slavnostní.


Podívejte se na podobné recepty

» » Gruzínské pikantní nakládané zelí s řepou - podrobný recept, jak nakládané zelí ve sklenici nebo jiném obalu.