Nakládané okurky v sladké a kyselé marinádě bez sterilizace - originální recept na nakládané okurky v litrových nádobách.

Nakládaná okurka recept v litrových nádobách

Mnozí se ocitnou v obtížích, protože nevědí, jak nakládat okurky do litrových nádob. Proto předkládám originální recept, podle kterého můžete snadno a jednoduše připravovat sladké a kyselé nakládané okurky. Okurky připravené tímto způsobem se vyznačují zvláštní příjemnou chutí a jsou nezávislou pikantní pikantní svačinou.

Složení: hořčice, křenový kořen, Bobkový list, cibule, okurky, cukr, sůl, kopr, ocet, černé pepře


Jak nakládat okurky v litrových nádobách bez sterilizace.

Okurky

K přípravě pěti litrových plechovek nakládané sladké a kyselé okurky musíte důkladně omýt 3 kg malých okurek, oloupat 200 g malé cibule a 100 g křenového kořene.

Řez křenového kořene nakrájejte na malé kousky.

Připravte 5 g hořčičných semen, 15 černých pepřů, 10-15 listů vavřínu, bylin a koprových stopek.

Připravené okurky vložíme do litrových sklenic do vrstev a posypeme je malými cibulkami, křenovými plátky, hořčičnými a pepřovými zrny, bobkovými listy, koňskými stonky a bylinkami.

Nyní musíte udělat sladkokyselou marinádu okurek. K tomu budete muset rozpustit 60 g soli a 150 g cukru ve 2 litrech vody. Připravený roztok zapálíme a po zahřátí přidáme půl litru 9% octa.

Hrnky doplňte okurkami hotovou marinádou a přikryjte víčkem.

Následující den začneme vypuštěním marinády, opět jej vaříme a znovu naplníme litrové sklenice okurkami.

Poté se víka převrátí, nechají vychladnout a hotové okurky se odešlou do chladu ke skladování..

Tyto sladké a kyselé nakládané okurky lze vyjmout z nádoby po celou zimu. Recept používá metodu dvojitého lití a okurky jsou tak chutné, že až do nového roku sotva přežijí..


Podívejte se na podobné recepty

» » Nakládané okurky v sladké a kyselé marinádě bez sterilizace - originální recept na nakládané okurky v litrových nádobách.