Nakládané okurky: snadné recepty

Léto je čas na přípravu okurky na zimu, abyste si mohli kdykoli vychutnat pikantní a křupavé občerstvení. Vynikající způsob sklizně je moření, tato metoda od vás nevyžaduje mnoho úsilí a my se zase s vámi podělíme o jednoduché recepty.

Nakládané okurky: snadné recepty

Nakládané okurky s estragonem
Podle tohoto receptu získáte velmi voňavé okurky, mohou být použity jako samostatné jídlo a jako svačina s vodkou, jsou také ideální pro výrobu sendvičů na silnici (stačí si koupit tašku, zabalit věci, nakrájet sendviče a můžete jít na výlet).
Vezměte 5 kg okurek, rozdělte je podle velikosti a vložte je do sklenic - do jedné sklenice je vhodné dát okurky stejné velikosti. Nasekejte 150 g kopru a 15 g estragonu, dejte je do sklenic - na spodní a horní část. Na dno sklenic dejte 15 g hořčice, 15 g nasekaného křenového kořene, 5 g mletého černého pepře a 20 g česneku. Naplňte sklenice okurky vroucí marinádou a pasterizujte při 85 stupních.

K přípravě marinády v 10 litrech vody přidejte 120 - 160 g soli, stejné množství cukru, 5-6 litrů stolního octa..
Nakládané okurky - recept v maďarštině
Umístěte do čistých nádob 1 kg okurek, 2 bobkové listy, 6 stroužků česneku, plátky mrkve (nakrájené 1 ks), 3 koření a 5 černých pepřů.
Pro marinádu vařte 4 šálky vody, přidejte sklenici 9% octa, 6 velkých lžiček cukru a 2 velké lžíce soli.
Sklenice nalijte horkou marinádou, sterilizujte po dobu 15 minut a poté uzavřete.
Můžete také vařit okurky okurky v dýně.
Podívejte se na podobné recepty

» » Nakládané okurky: snadné recepty