Nakládané okurky ve sklenicích: klasický recept

Nakládané okurky ve sklenicích - to je možná jeden z nejoblíbenějších polotovarů, které se líbí každému, od malých po velké. Nakládané okurky na zimu dělá téměř každou hospodyňku.
I když jste nyní v „zajímavé pozici“ a zajímají vás všechny možné informace o 6. porodnici v Kyjevě, můžete si dovolit ochutnat okurky, pokud nemáte žádné zvláštní problémy s otoky. Navíc v klasice recept na okurky ve sklenicích neexistují žádné „škodlivé“ přísady jako ocet.

Nakládané okurky ve sklenicích: klasický recept

Nakládané okurky ve sklenicích

Okurky (je lepší brát malé, s pupínky) by měly být hozeny do nádoby s vodou na několik hodin, pak by měla být každá okurka opláchnuta pod tekoucí vodou a nakrájena na obou stranách.
Vložte všechny ostatní přísady do smaltované nádoby (na 0,5 kg okurek): křen a třešňové listy, 2 listy černého rybízu, 2 stroužky česneku, koprové květenství (je lepší, pokud jsou se semeny). Položte vrstvu okurek na vrchol, pak znovu koření a znovu okurky.
Nalijte vodu do odměrné nádoby a hrubou sůl v ní rozpusťte v poměru 2 polévkové lžíce na litr vody. Okurky by měly být plněny tímto solným roztokem. Je velmi dobré, pokud můžete dát okurky pod útlak. Nechte je 3-4 dny nakládat při pokojové teplotě.
Připravte si sklenice a víčka. Nalijte solanku do kastrolu a umístěte na nízkou teplotu. Koření lze vyhodit. Uspořádejte okurky ve sterilizovaných nádobách. Vařte solanku několik minut a nalijte okurky do sklenic, srolovat s vařenými víky. Pohár otočte dnem vzhůru a nechte jej 24 hodin vychladnout.
Podívejte se na podobné recepty

» » Nakládané okurky ve sklenicích: klasický recept