Nakládané okurky v bulharštině

Bulharské nakládané okurky na zimu dostali své jméno, protože opakují úžasnou chuť přípravku ze slunného Bulharska, které je pro mnohé tak známé. Kdysi byly takové konzervované okurky naplněny regály. Tak proč je neudělat sami! Jen to zkus! To je něco mimořádně chutného.

Bulharské nakládané okurky

Výrobky potřebné pro polotovary “Kyselé okurky v bulharštině “:

  1. 10 kg okurek;
  2. 2 kg sladké červené papriky;
  3. 400 g bylin (kopr, celer, petržel);
  4. 1 kg cibule;
  5. 400 g česneku;
  6. 400 g křenového kořene.

K naplnění 10 litrů vody potřebujete:

  • 4,5 litru stolního octa;
  • 800 g granulovaného cukru;
  • 800 g soli;
  • 40 g černého pepře.

Bulharské nakládané okurky

Na Recept „bulharské nakládané okurky“ okurky se vymyjí a nakrájejí na kruhy o tloušťce 5 mm. V zásadě je však lze nechat neporušené. Cibule se loupe a nakrájíme na kroužky. Sladká paprika je očištěna od semen a stonků a nakrájena na úzké proužky 3-4 mm. Petržel a celer s koprem květenství jsou nakrájeny na kousky dlouhé 10-12 cm. Loupané křenové kořeny se nasekají na kostky nebo se otírají.

Banky jsou připraveny a sterilizovány. Nasekané nebo celé okurky jsou v nich pevně zabaleny, koření jsou umístěna nahoře a na konci - kroužky cibule. Naplněné nádoby se nalijí vařenou marinádou a sterilizují se po dobu 15 minut ve vroucí vodě.

Po sterilizaci mohou být bulharské okurky ve sklenicích zakryty kovovými víky, ochlazeny a odeslány ke skladování na chladném místě..

Bulharské nakládané okurky

Tento způsob uchování okurek je velmi dobrý a pohodlný. Existují však i jiné stejně dobré způsoby: “Nakládané okurky. Recept s fotografií», Nakládané okurky s hořčicí, okurky s černým rybízem a další. Praktická hostitelka by měla určitě vyzkoušet každou z nich.!


Podívejte se na podobné recepty

» » Nakládané okurky v bulharštině