Nakládané okurky ve sklenicích se sterilizací - recept na moření okurek na zimu.

Nakládané okurky ve sterilizovaných nádobách

Ne každý má rád okurky. A tento jednoduchý recept na domácí konzervaci je pro takové gurmány ideální. Nakládané okurky jsou tvrdé, křupavé, voňavé.

Složení: karafiát, nové koření, Bobkový list, třešňové listy, rybízové ​​listy, křenové listy, okurky, cukr, sůl, kopr, ocet, černé pepře, česnek


Je vhodné nakládat čerstvé okurky, které byly nedávno sklízeny ze zahrady. Nejprve je musíte dobře umýt, odřízněte „ocasy“ a „nosy“. Pokud se okurky sbírají dříve, můžete je plnit studenou vodou po dobu 1-2 hodin.

Pak musíte připravit banky. Důkladně je umyjte, víčka posypte vroucí vodou.

Jak nakládat okurky ve sterilizovaných nádobách.

Nakládané okurky

Nejprve položte na dno 2-3 zrna koření a hořkého černého pepře, 2 malé bobkové listy, 2-3 zrna hřebíčku. Chop 1-2 stroužky česneku, rybízu listy, třešně, kopr, křen. Celkový greeny by měly být přibližně 15 gramů. Někteří zelení půjdou na dno nádoby a zbytek půjdou na okurky..

Vložte okurky do sklenic a nalijte horkou marinádovou náplň (jak ji vařit, viz tady).

Sklenice zakryjte kovovými víčky a odešlete je ke sterilizaci. Požadovaná doba sterilizace pro 1-litrové plechovky je 8-10 minut a pro 3-litrové plechovky - 18-20 minut. Odpočítávání pro zpracování obrobků začíná od okamžiku, kdy se kapalina vaří v nádobě, kde jsou plechovky.

Zbývá jen svinout víka a položit plechovky na krk do přikrývky nebo kabátu.

Jak vidíte, moření okurky jsou poměrně jednoduché a rozhodně nejsou děsivé. Takže novorozené ženy v domácnosti se nebojí, ale klidně si udělejte domácí úkoly. Nezapomeňte, že chutné křupavé nakládané okurky konzervované podle daného receptu se hodí v salátech s houbami, sýrem, zeleninou, kuřecím masem. A samozřejmě jsou sami velmi chutní..

Další zajímavý recept viz video: Křupavé nakládané okurky na zimu.


Podívejte se na podobné recepty

» » Nakládané okurky ve sklenicích se sterilizací - recept na moření okurek na zimu.