Rychlé okurky

Rychlé okurky

Léto je v plném proudu a je čas přemýšlet o vytvoření chutných domácích příprav na zimu. Okurky jsou jedním z oblíbených zimních lahůdek. Dnes vám ukážu, jak si můžete připravit lahodné domácí okurky.

Složení: třešňové listy, voda, Bobkový list, křenové listy, listy černého rybízu, okurky, cukr, sůl, kopr, černé pepře, česnek
Čas do záložky: Léto, Podzim


Jasný a snadný recept krok za krokem je vhodný i pro začátečníky v konzervárenství. Rychlé okurky lze vařit za pár hodin.

Složení:

Rychlé okurky

  • čerstvé okurky - 1 kilogram;
  • nakládané okurky - 2 kusy;
  • česnek - 1 hlava;
  • černé pepře - podle chuti;
  • granulovaný cukr - 1 lžíce;
  • sůl - 2 polévkové lžíce;
  • voda - 1 litr;
  • greeny pro marinádu (listy černého rybízu, křenové listy, třešňové listy atd.) - podle chuti.

Jako příchuť koření pro marinádu používejte jakékoli bylinky a listy. Pokud jste nikdy nevalovali okurky, doporučuji začít se směsí: kopr, černý pepř, listy křenu a listy černého rybízu.

Jak nakládat okurky rychle a chutně

Okurky důkladně opláchněte, ořízněte ocasy nebo jemně odloupněte kůži ze „dna“ a nalijte studenou vodu.

Rychlé okurky

Nechte okurky ponořit do vody po dobu 3-4 hodin při pokojové teplotě. Čím více okurek je nakapáno, tím rychleji je okurka „vezme“.

Namočené okurky a greeny pro marinádu položte do vrstev do třílitrové nádoby. Okurky a byliny můžete na marinádu skládat libovolně, ne ve vrstvách - podle svého uvážení. Hlavní věcí je rovnoměrné rozložení všech ingrediencí tak, aby domácí rychlé okurky měly stejnou rovnoměrnou chuť..

Do sklenice přidejte několik nakládaných okurek. To se provádí tak, aby čerstvé okurky "chytily" rychleji.

Vařte vodu v samostatném hrnci. Přidejte sůl a cukr, důkladně promíchejte. Naplňte okurky vařící solankou a zavřete víko.

Rychlé okurky

Okamžité domácí okurky můžete vyzkoušet během několika hodin poté, co na vše nalijete vroucí vodu. Doporučuji je ráno vyhrnout, pak budou hotové večer. Pokud si chcete uvařit lehce osolené okurky, nalijte marinádu přímo do pánve s nasáklou čerstvou okurkou a nepřidávejte okurky. Dobrou chuť!


Podívejte se na podobné recepty

» » Rychlé okurky