Okamžitě lehce osolené okurky, křupavé, ve studené vodě krok za krokem recept

Jak vyrobit lehce osolené okurky chutné, rychlé a ve studené vodě. Koneckonců, v létě je tak horké, a znovu zapněte sporák, oh, jak to nechcete.

Ukázalo se, že moření za studena nasolených okurek je velmi příjemným zážitkem..

Složení: voda, křenový kořen, řeřicha, Bobkový list, třešňové listy, rybízové ​​listy, křenové listy, okurky, sůl, kopr, černé pepře
Čas do záložky: Léto


Přípravu zahájíme přípravou sklenice požadované velikosti. Recept bude dán pro 1-litrovou plechovku, a proto můžete snadno spočítat množství produktů, které potřebujete pro jakýkoli kontejner, který vám vyhovuje.

A tak recept na lehce osolené okurky se studenou vodou:

pečlivě umyjte okurky, odřízněte konce (nemusíte je odříznout, zejména pokud spěcháte) a dejte je do sklenic. Nalijte přímo do sklenice 1 lžíci soli (se sklíčkem), položte koření na vrchol a naplňte jej studenou vodou z kohoutku. Na vrchol položte polovinu černého nebo žitného chleba. Uzavřete víkem nebo přikryjte gázou nebo hadříkem. Raději zavřete víko, takže okurky jsou podle mého názoru solené rychleji.

Dáme sklenici do hluboké mísy nebo pánev a necháme ji na dostatečně teplém místě na jeden den. Ačkoli, o čem to mluvím - v létě jsou všechna naše místa v teple. Stručně řečeno, prostě to nevkládáme do ledničky. Taková opatření potřebujeme, protože když začíná proces kvašení u našich lehce osolených okurek, začne studená solanka protékat, jinak to nebude daleko. )))

A ještě jedna věc, pokud ve vaší konvici zůstane voda po pití čaje stále teplá, můžete ji použít pro „studenou“ solanku. Tento malý trik vám umožní zkrátit dobu solení..

Za den je možné vyzkoušet okamžitě solené okurky a moření za studena. Čím déle zůstanou v bance, tím silnější se stanou.

Aby naše lehce osolené okurky byly chutné a křupavé, musíte si dát na 1 litr sklenic okurek:

stroužky česneku 1-2;

kopr - jedna malá květenství se semeny (gram 5);

křen - 30 gramů nebo jeden list střední velikosti;

černý pepř - 5 ks;

bobkový list - 2 ks;

třešňové listy - 2 ks;

listy černého rybízu - 2 ks;

sůl - 1 polévková lžíce (se skluzavkou);

voda - kolik se vejde.

Pokud nemáte třešňové a rybízové ​​listy, nezáleží na tom, můžete se bez nich obejít. Všichni, chuť k jídlu!


Podívejte se na podobné recepty

» » Okamžitě lehce osolené okurky, křupavé, ve studené vodě krok za krokem recept