Lilek marinovaný se zeleninou na zimu

A ještě jeden velmi dobrý přípravek z lilku! Je pro mě obtížné vytřídit z mé knihy receptů jakýkoli prázdný lilek mezi úspěšné polotovary na zimu. Ale věřte mi, lilek marinovaný zeleninou na zimu patří mezi pět nejlepších příprav na můj vkus. Také vám doporučuji vařit různé okurky a rajčata na zimu, nejchutnější bezpochyby.


Nakládaný lilek se zeleninou - recept s fotografií krok za krokem.pro vaření nakládaného lilku se zeleninou, kterou potřebujeme
Takže pro vaření nakládaného lilku se zeleninou potřebujeme:
- lilek 1 kg,
- paprika 100 gramů,
- mrkev 200 gramů,
- petržel,
- kopr,
- 1 česnek,
- mletý červený pepř 2 gramy.

Pro marinádu:
- 2 šálky vody,

- cukr 2 lžíce. lžíce,
- jablečný ocet 1 lžíce. lžíce,
- koření 3 hrách,
- sůl.umyjte lilek
Nejprve připravte lilek, roztřídějte a odstraňte zkažené ovoce. Důkladně opláchněte studenou tekoucí vodou. Házejte zeleninu do jemného síta nebo cedníku. Vypouštění vody.


nakrájejte lilek
Pak jsme lilek rozdělili na dvě části. Každou část jsme ořízli podélně o 2/3 délky ovoce.


vařte lilek
Připravené lilky ponořte do hrnce s vroucí vodou. Vařte je asi 10 minut. Potom lilky vyjmeme a na 4 až 5 hodin pod tlakem.


roštová mrkev
Po 5 hodinách připravte čerstvou mletou zeleninu ke sklizni. K tomu pečlivě opláchněte mrkev ve studené vodě. Čistíme ji z pokožky pomocí škrabky na zeleninu. Odřízněte konce. Opláchněte znovu ve studené tekoucí vodě a otřete hrubým strouhankou brčka. Myjeme greeny ve vodě a dobře je setřeme. Rozřezat na malé kousky. Oloupejte česnek a jemně nasekejte nožem. V tomto případě můžete také použít speciální česnekový lis. Veškerou připravenou a nakrájenou zeleninu smíchejte a posypte solí a paprikou.


připravit marinádu
Nyní se obracíme k přípravě marinády. K tomu nalijte celou normu vody do kastrolu, který je uveden výše, a přidejte do ní granulovaný cukr, pepř a ocet. Marinádu vařte 10 minut.


Plníme lilek hotovou mletou zeleninou.
Plníme lilek hotovou mletou zeleninou. Pak jsme je vložili dostatečně pevně do kontejneru. Naplňte hotovou marinádou. Lilek udržujeme pod tlakem po dobu 6 - 7 dnů. Poté jsou plněná nakládaná lilka se zeleninou připravena k jídlu. Na zimu jsme je dali do suchých čistých nádob. Zakrýváme nylonovými čepičkami. Skladujte na chladném místě. Samozřejmě, že v chladničce takové polotovary vždy nemáme, ale pro tyto účely můžeme použít sklep nebo sklep.


Nakládaný lilek se zeleninou - recept s fotografií
A nyní je náš obrobek připraven!

Také se připravte lilek v rajčatové omáčce.
Podívejte se na podobné recepty

» » Lilek marinovaný se zeleninou na zimu